KKTC Turizm Bakanı Üstel, Londra’ya geliyor

KKTC Turizm Bakanı Üstel, Londra’ya geliyor

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, KKTC turizminin geliştirilmesine yönelik Londra’da üst düzey temaslarda bulunacak, İngiltere’deki tur operatörleri, iş insanları, basın mensupları ve bazı sivil toplum örgütleriyle görüşecek

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, ülke turizmine katkıda bulunmak amacıyla 8-12 Ekim tarihleri arasında Londra’da temaslar gerçekleştirecek.

8 Ekim Salı günü KKTC’den ayrılacak olan Bakan Üstel, Londra’ya gece geç saatlerde varacak ve temaslarına 9 Ekim Çarşamba günü başlayacak.

Bakan Üstel, TC Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın ile KKTC Londra Temsilcisi Büyükelçi Oya Tuncalı’yla görüştükten sonra İngiltere’deki tur operatörleriyle bir araya gelecek.

Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Londra’daki temasları çerçevesinde, 10 Ekim Perşembe günü saat 13.30’da İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türk iş insanlarına yönelik resepsiyon verecek. Resepsiyon, Hyatt Regency London The Churchill-30 Portman Square’da gerçekleştirilecek.

Üstel, temasları sırasında ayrıca, İngiltere Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Muhammet Yaşarata, İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi yönetimi, bazı iş insanları ve İngiltere’de yayınlanan bazı yayın organlarının yöneticileriyle görüşmeler yapacak.

Bakan Üstel, 11 Ekim Cuma günü ise, İngiltere Türk Toplum Futbol Federasyonu tarafından verilecek resepsiyona katılacak.

Üstel, temaslarını tamamlamasının ardından 12 Ekim Cumartesi günü Londra’dan ayrılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER