KKTC'DE MASKE YASAĞI BAŞLADI

KKTC'DE MASKE YASAĞI BAŞLADI

Polis:Sokağa çıkarken maske takmak yasal zorunluluktur

Polis Genel Müdürlüğü uyarıda bulunarak Covid-19 vaka sayısının ülkemizde artış göstermesinden dolayı sağlık konusundaki bireysel tedbirlerin tekrardan gözden geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

Sokağa çıkarken maske takmanın yasal zorunluluk olduğunu, kurallara uymayanlar hakkında yürürlükteki mevzuat çerçevesinde cezai kovuşturma başlatılacağı hatırlatıldı.

Açıklama şu şekilde:

“Son günlerde Corona Virüs (Covid-19) salgınında vaka sayısının tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artış göstermiş olması, sağlık konusundaki bireysel tedbirlerin tekrardan gözden geçirilmesi yeniden önem kazanmıştır.

Hepimizin sağlığı ve güvenliği için halkımızı rehavete kapılmamaya, sorumluluk bilinci ile hareket etmeye, Corona Virüsün (Covid-19) yayılmasını engellemek amacıyla Bakalar Kurulu tarafından alınan tedbirlere harfiyen uymaya ve sosyal mesafeyi korumaya davet ederiz.

Sokağa çıkarken MASKE takmanın yasal zorunluluk olduğunu, kurallara uymayanlar hakkında yürürlükteki mevzuat çerçevesinde cezai kovuşturma başlatılacağını bir kez daha hatırlatırız.”

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 17:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan aşçıoğlu
Serkan aşçıoğlu - 13 ay Önce

Yerel halkta ne arar be virüs, ülkede vaka sayısı arttı nasıl dıştan gelenlerden, topraktan bitmezya bu velet.

Zeynep efe
Zeynep efe - 13 ay Önce

Bu yasakları magusa devlet hastanesindeki polikilinik deki işlem yapan personeller içinde geçerlidir umarım onlar umursamadan takmıor güya koruma var önlerinde ama onlar yanyana çalışıyor ve maskesiz geziyorlar biz nefes almak için burnumuzu açtığımızda uyarıda bulunuyorlar kapatmak için sanki biz hastalıklıyız buda bilginize

Vedat Allahkerim..
Vedat Allahkerim.. - 13 ay Önce

Yazıklar olsun..millette çok para var ya birde bundan cebine el atın vatandaşın.herhalde seçim için para.lazım.Hùkùmete..iş yok.her şey zamlandı Dòvizden insanlar.kan ağliyor trafik cezaları bir başka.şimdi maske cezası ne gùzel...

Seven Eylem
Seven Eylem - 13 ay Önce

zaten zorunlu degil miydi?Maalesef buna uyan cok az kisi var.Buna uyulup uyulmadiginin denetlenmesi gerekir

Metin aslan
Metin aslan - 13 ay Önce

Benim sorum cumartesi günü Pazar günleri gezme isteyen inslar var maske takan Yok mesafe Yok her cumartesi pazar günü gezme gidecek sabah gider saat 5 çıkar 6 çıkar misafirler için bence uzak misafirler gitme yasak gelsin

ferdiye altuner
ferdiye altuner - 13 ay Önce

Para cezasına dönüştürülmese başımiz çok ağrıyacak...İngiltere sokağa maskesız çıkanlara 100 paund ceza getirdi..hade bakalim bizim devlet ne yapacak nasil caydıracak maskesiz olanları..GÖRECEYİZ.

Cengiz tuncel
Cengiz tuncel - 13 ay Önce

avustralyada maskesiz gezmenin cezasi 250 dolar. Baska care yok. Yasamak icin takmak mecburi. Bizde simdi piyasaya surulen maskelerin denetimi ve testleri yapildi ve sonuclar yarin aciklanacak. Tespitlere gore cogu maskelerden virus gecme sansi yuksek.

Gönül ismail
Gönül ismail - 13 ay Önce

Türkiye ve İngiltere’den şikayet ediliyor ama onlar hiç bir konuna uymak istemiyorlar


SIRADAKİ HABER