ERHÜRMAN: “ÜLKEDE HER ŞEY NORMALMİŞ GİBİ MECLİS’İN TATİLE ÇIKMASI DOĞRU DEĞİL”

ERHÜRMAN: “ÜLKEDE HER ŞEY NORMALMİŞ GİBİ MECLİS’İN TATİLE ÇIKMASI DOĞRU DEĞİL”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, böylesi önemli bir dönemde Meclis’in tatile girmemesi için pazartesi günü önerge vereceklerini açıkladı.

Gelinen süreçte yaşanılan deneyimin hükümetin ülkeyi yasa gücünde kararnamelerle ve Meclis’in denetimi olmaksızın yönetmeye devam etmesinin kabul edilebilir olmadığını ifade eden Erhürman, Meclis’in ülkede her şey normalmiş gibi tatile çıkmasının doğru olmayacağının altını çizdi.

İşte Erhürman’ın ilgili sosyal medya paylaşımı:

“YASA GÜCÜNDE KARARNAMELERLE ÜLKENİN YÖNETİLMESİ KABUL EDİLEMEZ”

“1 Temmuz itibarıyla yeni bir döneme giriyoruz. Şu ana kadar yapılanlar/yapılmayanlar ve yeni dönemde ortaya çıkacak ihtiyaçlar Meclis'in bu dönemde, sanki hiçbir şey olmamış, her şey normalmiş gibi tatile çıkmasının doğru olmayacağını, yasama ve denetim faaliyetlerinin devam etmesi gerektiğini gösteriyor.

Geçmişte Anayasa'nın buna engel olduğunu söyleyen bir Başsavcılık görüşü var. Ama ne Başsavcılık görüşleri Meclis'i bağlar, ne de içinden geçtiğimiz dönem eski dönemlere benzer. O nedenle Pazartesi günü, Meclis'in çalışmaya devam etmesi yönünde bir öneri yapacağız. Yaşadığımız deneyim gösteriyor ki bu hükumetin ülkeyi yasa gücünde kararnamelerle ve Meclis denetimi olmaksızın yönetmeye devam etmesi bu koşullarda kabul edilebilir değildir!”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER