Erhürman: "Özel sektörü görmezden gelen bir borçlanma planını aklınızın ucundan bile geçirmeyin!!!"

Erhürman: "Özel sektörü görmezden gelen bir borçlanma planını aklınızın ucundan bile geçirmeyin!!!"

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımla devletin 500 milyon TL borçlanmaya gittiğine dikat çekti. Erhürman yapmış olduğu paylaşımda hükümete "Özel sektörü görmezden gelen bir borçlanma planını aklınızın ucundan bile geçirmeyin!!!" uyarısında bulundu.

İşte Erhürman'nın yapmış olduğu açıklamanın tam metni:

"Devlet 500 milyon TL borçlanmaya gidiyor. Harcama planı hazır mı? Özel sektör, toplu taşımacılar, seyahat acenteleri, esnaf, işçiler tükenme noktasında. Gelirleri sıfırlandı, giderleri devam ediyor. Devletin vereceğini açıkladığı katkılar verilmiyor, gecikiyor, budanıyor. Ama devletin alacakları talep ediliyor.

Bu insanlarla ilgili bir şey var mı bu harcama planında? Yoksa onlara "özel sektörün devleti yok" denilmeye devam mı edilecek? Bu iş, onların da "madem biz devlet için yokuz, devlet de bizim için yok" demesine doğru gidiyor. Bu, yalnızca özel sektörü değil herkesi bitirir. Tekrar ediyorum: Özel sektörü görmezden gelen bir borçlanma planını aklınızın ucundan bile geçirmeyin!!!"

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER