Erhürman: "Ayrım yapmadan, ülkemiz için birlikte çalışalım"

Erhürman: "Ayrım yapmadan, ülkemiz için birlikte çalışalım"

CTP Genel Başkanı, eski Başbakan Erhürman, “yapıcı muhalefet” anlayışıyla hareket ederek “güçlerimizi ve birikimlerimizi birleştirelim” çağrısı yaptı:

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, kendisinin Başbakanlık görevini yürttüğü 4’lü koalisyon hükümetinin dağılmasının ardından yeni hükümete başarılar diledi, “yapıcı muhalefet anlayışıyla hareket edeceğiz” dedi.

Yeni hükümete ve siyasi partilere bir nevi çağrı veya mesaj niteliği taşıyan bir açıklama yapan Erhürman, yapıcı tutumunu bir kez daha ortaya koydu ve “Sen ondansın, ben bundanım” ayrımı yapmadan herkesi bir araya getirecek organizasyon becerisini göstermek gerektiğini belirtti.

Erhürman mesajında, Kuzey Kıbrıs’ın ihtiyacı olan köklü değişimler için birlikte çalışmanın önemine değinerek “Güçlerimizi ve birikimlerimizi birleştirelim” mesajı verdi.

Erhürman, mesajında şöyle dedi:

“Kamu yönetiminden güvenliğe, eğitimden sağlığa, ekonomiden turizme, yüksek öğretimden bilişime kadar her konuda yapılması gereken pek çok iş, gerçekleştirilmesi gereken pek çok köklü değişim var.

Bu ülkenin ve bu halkın tüm bunları gerçekleştirmeye yetecek potansiyeli de var. Önemli olan bu konudaki birikimimizi ‘sen ondansın, ben bundanım’ ayrımı yapmadan bir araya getirecek organizasyon becerisini göstermek ve çok çalışmak.

Güçlerimizi ve birikimlerimizi birleştireceğiz, çok çalışacağız ve kendi ayaklarımız üzerinde durmayı başaracağız”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER