DENKTAŞ: “YOL İSTİYORSAK MAAŞLARDAN KESİNTİ GEREKMEKTEDİR"

"EKMEK BÜTÜN OLSUN, KARNIMIZ DA TOK OLSUN DİYEREK BİR YERE VARMAMIZ MÜMKÜN DEĞİLDİR”

DENKTAŞ: “YOL İSTİYORSAK MAAŞLARDAN KESİNTİ GEREKMEKTEDİR"

DP MİLLETVEKİLİ DENKTAŞ, YARINKİ EYLEMİN ÜLKE KOŞULLARIYLA BİRLİKTE DEĞERLENDİRİLDİĞİNDE ANLAMINI YİTİRDİĞİNİ SÖYLEDİ

“BİRİLERİNİN EVLATLARI,BABALARI,KARDEŞLERİ KAZA NEDENİYLE HAYATLARINI KAYBETTİĞİNDE SES VERMEMEK AMA İŞ CEBE DOKUNUNCA YOLLARA DÖKÜLMEK İÇİN ÇAĞRI YAPMAK BANA ÇOK DÜRÜST BİR YAKLAŞIM GÖRÜNMÜYOR”

“YOL İSTİYORSAK MAAŞLARDAN KESİNTİ GEREKMEKTEDİR.  EKMEK BÜTÜN OLSUN, KARNIMIZ DA TOK OLSUN DİYEREK BİR YERE VARMAMIZ MÜMKÜN DEĞİLDİR”

DP Milletvekili Serdar Denktaş, "Yol yoksa seyrüseferde yok" sloganı altında yarın yapılacak eylemin ülke koşullarıyla birlikte değerlendirildiğinde anlamını yitirdiğini söyledi.

DP Milletvekili Serdar Denktaş yaptığı yazılı açıklamada, daha beş yıl önce seyrüsefer ruhsatını kaldırıp akaryakıt üzerinden yol kullanım vergisi almayı önerdiğinde karşı çıkanların bugün hükümette olanların engeline takıldığını hatırlatarak, “Daha bir ay önce zam yapmamakla övünen bu partilerin seyrüsefer zammı ile başlattıkları zam furyasının arkasının da geleceği aşikardır” dedi.

Yine üzücü bir kaza sonrası gündeme gelen yol yapım ve onarımları için "maaşlardan %3 kesinti yaparak tüm yolların onarımını halledebiliriz" dediğinde, sosyal medyada linç edildiğini de kaydeden Denktaş, “Birilerinin evlatları,babaları,kardeşleri kaza nedeniyle hayatlarını kaybettiğinde ses vermemek ama iş cebe dokununca yollara dökülmek için çağrı yapmak bana çok dürüst bir yaklaşım görünmüyor” dedi.

Denktaş açıklamasına şöyle devam etti;

“Yol konusundaki ülke gerçeklerini de unutmamak gerekir. Yollarımız Türkiye tarafından yapılmaktadır. İstimlak bedelleri ve yol bakım onarımı ise yerel gelirlerimizle karşılanmaktadır. Yerel gelirlerimizin ancak %16lık kısmı sağlık, eğitim, istimlak, ve yol onarımı için kullanılmakta geriye kalan kısmı ise maaş ve maaş nitelikli harcamalar için kullanılmaktadır... Yol istiyorsak maaşlardan kesinti gerekmektedir. Ekmek bütün olsun, karnımız da tok olsun diyerek bir yere varmamız mümkün değildir. Onuncu köyden kovulmak pahasına bazı doğruları kabullenmememiz halinde gidilecek köyümüzün de kalmayacağı aşikardır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER