CTP: Belediyeler Birliği meşruluk krizi yaşamaktadır

CTP: Belediyeler Birliği meşruluk krizi yaşamaktadır

Cumhuriyetçi Türk Partisi'nden yapılan açıklamada, Belediyeler Birliği’ndeki dayanışma ve birlikte çalışma duygusunun, Mahmut Özçınar’ın siyasi tavırlarından dolayı zedelendiği ifade edildi.

CTP, Belediyeler Birliği’nin yönetiminin bugün meşruluk krizi yaşadığının açık bir şekilde ortada olduğuna vurgu yaparak, "Biz toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket eden bir kitle partisi olarak gerek Mahmut Özçınar’ı gerekse Divan Başkanı olarak görev alan Nidai Güngördü’yü toplumsal hassasiyetleri ve belediyelerin birliğini dikkate alan meşru bir zemine ve siyasete davet etmeyi kamuoyunda kendimize görev biliriz. dedi.

CTP'den konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

"Tüm dünyada olduğu gibi ülkemiz de Koronavirüs salgını dolayısıyla zor günlerden geçmektedir. Bu zor günlerin aşılmasında toplumsal dayanışmaya ve yardımlaşmaya inancımız sonsuzdur. Koronavirüs salgınıyla mücadelede, toplumsal dayanışma ve yardımlaşma noktasında yerel yönetimlere önemli görevler düşmektedir.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) belediyelerin bu süreçte aktif ve verimli çalışmasının öneminin bilincindeyiz. Bu verimli çalışmanın da tüm belediyelerin dayanışma ve birlik duygusuyla hareket geçmesiyle mümkündür. Ancak üzücü olan şudur ki, Belediyeler Birliği’nde bu dayanışma, birlikte çalışma duygusu maalesef Mahmut Özçınar’ın siyasi tavırlarından dolayı zedelenmiştir.

Öyle ki, Belediyeler Birliği’nin yönetiminin bugün meşruluk krizi yaşadığı açık bir şekilde ortadadır. Biz toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket eden bir kitle partisi olarak gerek Mahmut Özçınar’ı gerekse Divan Başkanı olarak görev alan Nidai Güngördü’yü toplumsal hassasiyetleri ve belediyelerin birliğini dikkate alan meşru bir zemine ve siyasete davet etmeyi kamuoyunda kendimize görev biliriz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER