BOZKURT’TAN, GAZİMAĞUSA DEVLET HASTANESİ'NE ÖZEL KONTEYNER KLİNİK

Gazimağusa Devlet Hastanesi'ne koronavirüs tedbirleri kapsamında kullanılmak amacı ile özel konteyner klinik kuruldu. MTG Başkanı Koral Bozkurt yaptığı yardım ile büyük takdir topladı.

BOZKURT’TAN, GAZİMAĞUSA DEVLET HASTANESİ'NE ÖZEL KONTEYNER KLİNİK

Gazimağusa Devlet Hastanesi Başhekimi Mustafa Kalfaoğlu ve Baş Amir Mustafa Yaver’in ricası doğrultusunda Northernland Construction Yönetim Kurulu ve MTG Başkanı Koral Bozkurt'un Sağlık Bakanlığı'na kullanım için verdiği özel konteyner bugün hizmet vermeye başlayacak. 

Şüpheli hastaların ilk önce bu bölümde karşılanacağını gerekli tektiklerin yapılması sonucunda olası bulaşıcı hastalığı ilk müdahale yeri olarak donanımı yapılarak konteyner devreye girecek.

Hastane yetkililerinden alınan bilgiye göre; amaçlarının herhangi bir hastanın genel hastane içine alınmadan daha ayrıştırılmış bir bölgede izole edilmiş ortamda hasta veya hastalara müdahale için konteyner klinik kurulduğunu belirttiler.

Bu zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde vatandaşlara böyle seyyar hastane gibi imkanı sağlayan işadamı Koral Bozkurt takdir toplarken yine gösterdiği toplumsal adım sonrası örnek isim olmayı başardı.

Kaynak: arenasporkolik.com

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 11:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Semih onbaşısizleri tebrik eder
Semih onbaşısizleri tebrik eder - 11 ay Önce

Sizleri tebrik eder duyarlı vatandaşların sizi takip etmelerini dilerim iyiki varsınız

Halil Oraloğlu
Halil Oraloğlu - 11 ay Önce

Kutlarım bu güzel davranışlardan dolayı sen bir başkasın başkan seviliyorsun

Hasan Aktuğralı
Hasan Aktuğralı - 11 ay Önce

Helal olsun
Keşke diğer işadamları da böyle bir katkı koysa

SIRADAKİ HABER