ATAOĞLU: "SİYASET YAPILMASIN DİYENLER SİYASET YAPIYOR"

ATAOĞLU: "SİYASET YAPILMASIN DİYENLER SİYASET YAPIYOR"

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, Covid-19 salgına karşı yetkili bir kriz merkezinin kurulması ve uygulanacak ekonomik tebdirlere yönelik yaptıkları birlik ve beraberlik çağrılarılarının yavaş da olsa yerini bulduğunu belirtti.
Ataoğlu yaptığı açıklamada, Başbakanlık Covid-19 Koordinasyon Konseyi’nin hayata geçirilmesi ile birlikte, yetkili ve etkili bir yapının, salgın çerçevesinde yaşanacak gelişmeleri doğru yönlendirilmesi hususunda yararlı olacağına inancını ifade ederken, ekonomik duruma yönelik de, Koordinasyon Konseyi gibi bir yapının kurulması ve bu icraatın ivedilikle hayata geçirilmesinin gerekliliğine işaret etti.

“Gün, omuz omuza mücadele günüdür”

Fikri Ataoğlu, gerekirse tüm siyasi partilerin de yer alacağı bir kurumun, Danışma Konseyi nitelikli biraraya gelmesini ve görüş üretmesini de bir seçenek olarak değerlendirdiklerini ifade ederek, her kesimin ve her siyasetçinin birlik ve beraberlik çağrısı yaptığı bir ortamda siyaset yapmamayı önemli bir görüş olarak dikkate aldıklarının altını çizdi.
Ataoğlu, “Siyaset zamanı değil” diyenlerin, bu zor ortamda bile siyaset yapmaya devam ettiklerini belirterek, bu davranışları yakışıksız ve son derece talihsizlik olarak nitelendirdi.
Ataoğlu açıklamasına şöyle devam etti:
“Gün, tüm ülkenin omuz omuza mücadele etmesini gerektiren bir gündür. Böylesine önemli bir zamanda, halkımız için çaba göstermek yerine şahsi ikbal peşinde olanları şiddetle kınar, bir an önce gerçek bir beraberlik zemininin oluşturulması gerekliliğinin altını tekrar tekrar çizerim”.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2020, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER