AKINCI SAĞLIK DANIŞMA KURULU İLE TOPLANTI YAPTI

AKINCI SAĞLIK DANIŞMA KURULU İLE TOPLANTI YAPTI

Korona virüs ile mücadeleye katkı koymak üzere Cumhurbaşkanlığı tarafından oluşturulan Sağlık Danışma Kurulu, bugün Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı başkanlığında toplandı.

Saat 16:00’da gerçekleştirilen toplantıda, Korona virüs mücadelesinde hangi noktada olunduğu ve yapılması gerekenler üzerinde duruldu. Toplantıda kurul üyeleri, yürütülen mücadeleyle ilgili tespit ve görüşlerini Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya ilettiler. 
 
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, halk sağlığının siyaset üstü bir mevzu olduğunu, atılması gereken tüm adımların ivedilikle atılması gerekliliğine dikkat çekerek böylesi dönemlerde dayanışma ve işbirliğinin ne kadar önemli olduğunun altını çizdi. 
 
Sağlık sisteminin çeşitli kademelerinde görev yapmış olan kurul üyelerinin ülkedeki sağlık sistemine ilişkin tecrübeleriyle Cumhurbaşkanı’na danışmanlık yapması ve korona virüs mücadelesine katkıda bulunmasının önemine dikkat çeken Cumhurbaşkanı, Sağlık Danışma Kurulu’nun yürütülen çalışmalara katkıda bulunacağını  belirtti.
 
Cumhurbaşkanlığı’ndaki toplantıda, Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Başkanı Özlem Gürkut, Sağlık Eski Bakanları, Mustafa Arabacıoğlu, Gülsen Bozkurt, Filiz Besim, Eşref Vaiz ve eski Başhekimler Bülent Dizdarlı Ersan Berksel ile Cumhurbaşkanlığı Teknik Komiteler Genel Koordinatörü Meltem Onurkan Samani yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 23:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER