Northernland sosyal sorumluluk projeleriyle de gündemde!

2012 yılını “sosyal sorumluluk yılı” ilan eden NorthernLand Construction, kültür-sanattan çevreye, spordan çeşitli kurum ve kuruluşlara verdiği destekle ülkedeki yaşam kalitesinin artırılmasına büyük katkı sağlıyor.

Northernland sosyal sorumluluk projeleriyle de gündemde!

 

Mağusa Bölgesi’nde ardı ardına yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren NorthernLand Construction, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında toplumun her alanına verdiği destekle de adından söz ettiriyor. “Sorumluluğumuzun Farkındayız” sloganı ile yola çıkan NorthernLand Construction, sadece kar yapan bir kuruluş olmak yerine, aynı zamanda kazandıklarını toplumun gelişim ihtiyacı olan her noktasına ulaştırmak için çalışıyor. North Cyprus UK’e konuşan NorthernLand Construction Kurumsal İletişim ve İnsan Kaynakları Koordinatörü Buğçe Küçük, bu yönde önümüzdeki yıl için toplumun her alanına hitap eden sosyal sorumluluk projeleri hazırladıklarını belirterek, 2012’nin NorthernLand Construction için “sosyal sorumluluk yılı” olacağını söyledi.

“Başarılar bizi gururlandırıyor”

NorthernLand Construction Kurumsal İletişim ve İnsan Kaynakları Koordinatörü Buğçe Küçük, kültür-sanat, çevre ve spor alanında yardımlar yaptıklarını anlatarak şirketlerinin 2012 yılı içerisinde birçok kurum ve kuruluşa desteğinin sürdüğünü anlattı. Küçük, bu yıl 18 Yaş Üstü Engelliler Okulu’na destekte bulunduklarını, Çıkmaz Sokak Tiyatro Gösterisi’nin ana sponsorluğunu, Kıbrıs Araştırmaları Kongresi sponsorluğu yaptıklarını ve ayrıca, MAGEM Büyük Erkekler Voleybol Sponsorluğu, Yıldırım Darts Klübü sponsorluğunu gibi çeşitli sportif alanlarda da desteklerde bulunduklarını açıklayarak toplumun her kesiminden olan insanların yanında olduklarını vurguladı. Yıldırım Darts Klübü’nün namağlup şampiyonluğu ve Çıkmaz Sokak Tiyatro Ekibi’nin oyuncularının aldıkları ödüllerin, doğru yolda olduklarının bir kanıtı olduğunu ifade etti.

16’ıncı Mağusa Kültür Sanat Festivali’nde altın sponsoru

Ülkenin gelişiminde önemli bir payı olan kültür sanat konularında da desteklerini sürdüren NorthernLand, 16’ıncı Mağusa Kültür Sanat Festivali’nde altın sponsor oldu. Bu konuda da gazetemize konuşan Buğçe Küçük, “Bu festival ülkenin en güçlü organizasyonlarından birisidir. Ülkemiz için kültür sanat anlamında büyük önemi bulunan bu festivale destek vererek dünyaca ünlü isimlerin halkımızla buluşmasına fırsat sağlamak bizim için ayrı bir keyif ve mutluluk olmuştur” dedi. Aynı zamanda, birçok kişiye ücretsiz olarak festivale katılma olanağı sunmanın da şirketleri için ayrı bir mutluluk olduğunu dile getiren Küçük, bu tür organizasyonlara destek vermekten gurur duyduklarını belirtti.  

Kaliteli bir yaşam için….

Yakın bir tarihte gerçekleşen Beyarmudu Patates Kültür ve Sanat Festivali’nin de ana sponsoru olan NorthernLand, aynı zamanda buradaki bölge halkının da renkli günler geçirmesine destekte bulundu. Bu konuda da konuştuğumuz Buğçe Küçük, bu tür organizasyonların Northernland gibi büyük şirketlerin katkılarıyla çok daha kaliteli olma yolunda ilerlediğini ifade ederek, “Kaliteli bir yaşam için” sloganıyla yola çıkan NorthernLand’ın bu tür sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktan mutluluk duyduğunu kaydetti. Kuzey Kıbrıs’ta faaliyet gösteren diğer tüm firmaları da sosyal sorumluluk projelerine destek vermeye çağrıda bulunan Buğçe Küçük; bunun aslında bir görev olduğunu ve tüm firmaların ülkemizin sosyal alanlarda da gelişiminde kendilerini en az NorthernLand kadar sorumlu hissetmesi gerektiğini dile getirdi.

“Amacımıza ulaştığmızı görmek bizi cesaretlendiriyor”

Öte yandan, yaz aylarının başında, ülkemiz denizlerinde büyük bir tehdit oluşturan balon balıkları için mücadele için Balon Balığıyla Mücadele Turnuvası düzenlediğini anlatan Küçük, bu organizasyonu geleneksel hale getirmeyi hedeflediklerinin altını çizdi. Buğçe Küçük, “2012 yılının ilk yarısında 7 önemli projenin arkasında olduk. Dolu dolu bir yıl geçiriyoruz. Gelecek yıllar içerisinde de aynı yoğunluğu devam ettireceğiz. Amacımıza ulaştığımızı görmek bizi cesaretlendiriyor. Özellikle kültür-sanat, çevre ve ihtiyaçlı kurum ve kuruluşlara öncü olmak bizim için çok önemlidir” dedi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2012, 00:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER