DAÜ Sağlıkçıları yemin etti

DAÜ Sağlıkçıları yemin etti

Doğu Akdeniz Üniversitesi 2020-2021 Akademik Yılı Sağlık Bilimleri Fakültesi lisans ve ön lisans mezunları gerçekleşen törenle, mesleki yemin ettiler.Tören ilk olarak saygı duruşu eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Ardından müzik dinletisi yer aldı.Sağlık Bilimleri Fakültesi Diyetetik Bölüm birincisi Serap Kızıler mezunlar adına konuşma yaptı.

Ardından Anestezi bölüm birincisi Adel Sude Karadağ da günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.Daha sonra konuşmacılar tarafından fakülte kütüklerine birincilik plaketleri çakıldı.

Tüm bölümlerin birincilerine ödül taktiminin ardından tören, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehtap Malkoç konuşmasını gerçekleştirdi.

Covid-19 sürecinde sağlık çalışanlarının üzerine düşen sorumluluğun daha çok gözler önüne serildiğini vurgulayan Malkoç, tüm mezunlara hayatta başarı diledi.Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Demirel de konuşmasında, üniversite hakkında bilgi vererek, genç mezunlara meslek hayatlarında başarılı olmalarını diledi

Törende Sağlık Fakültesi’nde eğitimlerini tamamlayan, 229 lisans ve 164 ön lisans mezunu mesleki yeminlerini ederek, meslek yaşamları boyunca bu yemine sadık kalacaklarının sözünü verdiler.

Tören yemin töreninin ardından sona erdi.

       

       

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER