Velilerden tam not olan okul

"Öğrenciler, veliler ve öğretmenlerle birlikte var olan başarımızı daha yükseklere çıkartacağız

Velilerden tam not olan okul
Güney Londra'da hafta sonları Türk dili ve kültürü eğitimi veren Rauf R. Denktaş Türk Okulu, verdiği eğitimin kalitesiyle adından söz ettiriyor

Bir süre önce Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin  kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın adı verilen Rauf R. Denktaş Türk Okulu, 10 yılı aşkındır verdiği kaliteli eğitim ve öğretimle velilerden ve öğrencilerden tam not alıyor.

Öğrencilere daha iyisini vermek amacında olduklarını ifade eden Başkan Zehra Süleyman, "Başarının tesadüf olmadığını öğrencilerimiz aldıkları başarılarıyla ispat ediyorlar. Bizlerde bu başarılara layık olmak için gece-gündüz çalışıyoruz. Bu başarılar velilerimizi ve bizi son derece mutlu ediyor" dedi.

Başarıda birlik ve beraberliğin önemli olduğunu ve özellikle her başarının altında planlı ve ısrarlı çalışmaların yattığını kaydeden  Süleyman, "Rauf R. Denktaş Türk Okulu’nda velisiyle, öğrencisiyle ve yönetimiyle örmek ve güzel görüntüler yaşanıyor" dedi.

Okul ve veli işbirliğinin çocukların davranışları ve akademik başarıları üzerinde çok önemli rolü olduğunu belirten başkan Zehra Süleyman, birlik ve beraberliklerinin daim olmasını istedi.

"Gençlerimiz, geleceğimizin teminatıdır” diyen Süleyman şunları söyledi: "Öğrenciler, veliler ve öğretmenlerle birlikte var olan başarımızı daha yükseklere çıkartacağız. Gençlerimiz geleceğimizin teminatıdır. Onlar bizim en değerli hazinelerimizden biridir. Öğrencilerimize sahip çıkmak adına onları nasıl eğitebiliriz neler öğretmeliyiz. O konudaki çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek"

Sıkıntılara rağmen öğrencilere her türlü imkanlara yaratmaya çalıştıklarını ifade eden Zehra Süleyman, "Öğrencilerimizin çok iyi eğitim almaları için uğraştığımız gibi, dürüst, ahlaklı olarak yetiştirmeye gerçek anlamda özen gösteriyoruz. Bu anlamda velilerimizden tam not alıyoruz" dedi.

'Blackfen Road, DA15 Sidcup, Bexley' adresinde eğitim veren Türk okulunda, her Cumartesi saat 10.00-12.00 arası GCSE, AS, A Level ve 12.30-14.00 arası da folklor ve halk oyunları alanında kurs veriliyor. 

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2013, 01:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER