Doğu Akdeniz Üniversitesi heyeti İngiltere’de temaslarda bulundu

DAÜ'den İngiltere öğrencileri için “Ortaöğretim Tamamlama Programı”

Doğu Akdeniz Üniversitesi heyeti İngiltere’de temaslarda bulundu
İngilizce dilinde eğitim veren KKTC’nin tek Devlet Üniversitesi Doğu Akdeniz Üniversitesi öğrenci adaylarına çeşitli burs imkanları sunuyor.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Tanıtım ve Gelişimden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Nadiri ve Tanıtım Ofisi personeli Timur Ercan Bodi, geçtiğimiz ay, K.K.T.C. Londra Temsilcisi Oya Tuncalı’ya bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Prof. Dr. Halil Nadiri ziyaretinde, Birleşik Krallık genelindeki üniversite ücretlerinin artması neticesinde eğitim almanın maliyetinin arttığını ve adayların alternatiflere yöneldiğini belirtti. Kuzey Kıbrıs’ın “yüksek öğrenin adası” teması ile hareket ettiğini belirten Prof. Dr. Nadiri, ülkenin tek devlet üniversitesi olan Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin her geçen gün daha da güçlenerek, uluslararası standartlarda eğitim olanakları sağlayan önemli bir alternatif olarak hizmet verdiğini belirtti. 75 farklı ülkeden 14,000’i aşkın öğrenci tarafından tercih edilen, uluslararası standartlarda ve İngilizce dilde eğitim veren Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin gerek Türk, Kıbrıslı Türk gerekse yabancı uyruklu öğrencilere sağladığı olanaklara da değinen Prof. Dr. Nadiri, DAÜ’nün öğrencilere çeşitli burs imkanları sunduğunu ve bunun yanı sıra, yeni dönemde gündeme gelen bir açılım sonucunda Birleşik Krallıkta lise eğitimini tamamlayamamış olan öğrencilere yönelik bir program başlattıldığını da ifade etti. Prof. Dr. Halil Nadiri, bu program uyarınca, Birleşik Krallıktaki lise eğitimini tamamlayamayan öğrencilerin DAÜ’ye başvurarak lise eğitimlerini DAÜ’de Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı “Ortaöğretim Tamamlama Programında” tamamlamalarının ve sonrasında da üniversite eğitimine başlayarak üniversite eğitimlerini DAÜ’de almalarının sağlanacağını belirtti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Nadiri, DAÜ’nün her geçen gün büyüyerek kendini geliştiren, çağı takip eden ve birçok uluslararası kurumdan akreditasyon sağlamış olan bölgenin en önemli yüksekeğitim merkezlerinden biri olduğunu belirterek, hedeflerinin üniversiteyi daha da ileri noktalara taşıyarak önümüzdeki dönemlerde Birleşik Krallık’tan daha çok öğrenciye eğitim imkanı vermek olduğunu dile getirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2013, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER