banner29
25 Eylül 2018 Salı

TRUMP'IN KIZI İLE DAMADININ SERVETİ 740 MİLYON DOLAR

BEYAZ SARAY'IN AÇIKLADIĞI ETİK DOSYALARINDAKİ BİLGİLERE GÖRE ABD BAŞKANI TRUMP'IN KIZI IVANKA İLE DAMADI KUSHNER'İN GEÇEN YILKİ GELİRLERİNİN 195 MİLYON, TOPLAM SERVETLERİNİN İSE 740 MİLYON DOLAR DÜZEYİNDE OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

02 Nisan 2017 Pazar 12:02
     TRUMP'IN KIZI İLE DAMADININ SERVETİ 740 MİLYON DOLAR

Beyaz Saray'ın açıkladığı etik dosyalarındaki bilgilere göre, ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump ile damadı Jared Kushner'in toplam servetlerinin 740 milyon dolar düzeyinde olduğu bildirildi.

 

Yeni açıklanan belgelerde Beyaz Saray'da görev yapan 180 civarında kişinin finansal varlıklarıyla ilgili bilgiler kamuoyu ile paylaşıldı.

 

Başta ABD Başkanı'nın kızı Ivanka ile damadı Kushner olmak üzere Trump'ın yakın ekibinde yer alan başstratejist Steve Bannon, Ulusal Ekonomi Konseyi Başkanı Gary Cohn ve Trump'ın danışmanlarından Kellyanne Conway'in gelirleri ve mal varlıklarıyla ilgili bilgiler belgeler aracılığıyla açığa çıkmış oldu.

 

Söz konusu belgelere göre, Ivanka ile Kushner'in geçen yılki gelirlerinin 195 milyon dolar seviyesinde, toplam servetlerinin de yaklaşık 740 milyon dolar düzeyinde olduğu görülüyor. Trump gibi (Beyaz Saray'daki görevinden önce) kendisi de gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Jared Kushner'in bu sayede ciddi bir servete kavuştuğu ifade ediliyor.

 

Öte yandan, Trump'ın ekonomi alanında "Beyaz Saray'daki sağ kolu" olarak görülen Gary Cohn da zenginler listesinde yer alıyor.

 

Sadece geçen yıl 75 milyon dolar gelir elde ettiği belirtilen eski Goldman Sachs Başkanı Cohn'un toplam servetinin 611 milyon dolara ulaştığı kaydedildi.

 

Aynı belgelerde, Trump'ın başstratejisti Steve Bannon'ın geçen yıl 2,5 milyon, danışmanı Conway'in de 1 milyon dolar civarında gelir elde ettiği belirtildi.

 

ABD'de federal hükümette görev almalarından dolayı Donald Trump'ın yakın çevresindeki isimlerin ekonomik aktiviteleri ve gelirleriyle ilgili "çıkar çatışması" tartışmaları gündemdeki yerini koruyor.

 

 

    Yorumlar

banner30
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
banner32
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV