Hollanda yeni yılı dalış yaparak karşıladı!

Hollanda sahillerinde düzenlenen yen yıl dalışına soğuk havaya ragmen binlerce kişi katıldı…

Hollanda yeni yılı dalış yaparak karşıladı!
Hollanda'da binlerce kişi, soğuk havaya aldırmadan 2013 yılının ilk gününü soğuk suda yüzerek karşıladı. Geleneksel hale gelen ve bu yıl ülkenin 80 farklı sahil, nehir ya da kanalında gerçekleşen Yeni Yıl Dalışı'na 40 bine yakın kişinin katıldığı bildirildi.

Suda dakikalarca yüzen Hollandalıların en çok rağbet ettiği yer ise geçmişte olduğu gibi Lahey'deki Sceheveningen sahili oldu. Sabahın erken saatlerinde Sceheveningen sahilinde toplanan aralarında yaşlı ve çocukların da bulunduğu on binlerce kişi, saatler 00.00'ı gösterdiğinde soğuk havaya rağmen kendilerini Kuzey Denizi'nin sularına bıraktı.

Giydikleri yerel kıyafetlerin yanı sıra özel kostümleriyle de ilgi çeken ve soğuk suda dakikalarca kalan Hollandalılar, denizden çıktıktan sonra bornoz giyip sponsor firmanın dağıttığı çorbayla ısınmaya çalıştı.

Ülkenin 80 farklı noktasında gerçekleştirilen Yeni Yıl Dalışı'na ilginin bir hayli fazla olduğunu belirten organizasyon yetkilileri, Sceheveningen\'de 10 bin giriş kartı satıldığını bildirdi.

1959 yılından bu yana gerçekleştirilen geleneksel Yeni Yıl Dalışı, şimdiye kadar 3 kez aşırı soğuklardan dolayı yapılamadı. Bu yıl da su taşkınlarına karşı bazı nehirlerde etkinliğe izin verilmedi.

Lahey'de en düşük hava sıcaklığı 6 derece olarak ölçüldü.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2013, 21:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER