banner29
20 Haziran 2018 Çarşamba

Fabrika sahibinden işçilerine 1,5 milyon euro miras

İtalya'da bir fabrika sahibi, işçilerine 1,5 milyon euro miras bıraktı. Miras fabrika çalışanlarına Noel hediyesi olarak dağıtıldı.

13 Ocak 2016 Çarşamba 07:15
  Fabrika sahibinden işçilerine 1,5 milyon euro miras

Ülkenin kuzeyindeki Bodio Lomnago kasabasında şarap şişesi kapağı, mantarı ve etiketi üreten Enoplastic şirketinin sahibi Piero Macchi, geçen Haziran ayında 87 yaşında hayatını kaybetti.

Macchi ölmeden kısa süre önce değiştirdiği vasiyetinde, fabrikasında çalışan yaklaşık 250 kişi için de 1,5 milyon euro ayırdı.

İş adamı bu paranın fabrika çalışanlarına Noel'de dağıtılması dileğini de vasiyetine ekledi.

Vasiyetin açılmasının ardından Piero Macchi'nin eşi Carla, Noel öncesi fabrika çalışanlarına tek tek mektup yazarak mirastan paylarına düşen miktarı da çek olarak zarfın içine koydu.

 

En az 2 bin Euro ikramiye

Piero Macchi'nin 1957'de kurduğu fabrikaya en uzun süredir hizmet verenlere 10 bin euro, en yeni işçilere ise 2 bin euro Noel ikramiyesi ulaştırıldı.

Macchi, ihtiyacı olduğunu bildiği işçilerine ise "daha cömert" bir miktar ayırdı.

İş adamının kızı Giovanna, Corriere della Sera gazetesine yaptığı açıklamada "Babam hayattayken de gizlice yardımlar yapar, hastanelere ve derneklere bağışta bulunurdu. Bu son jesti de belki birilerinin hayatında fark yaratır, sanırım amacı da zaten buydu" dedi.

Yerel bir gazeteye konuşan bir fabrika çalışanı da "Biz burada her zaman kendimizi bir aile olarak gördük. Bu Noel hediyesi de bunun kanıtı" diyerek Macchi ailesine teşekkür etti.
Kaynak: BBC Türkçe

    Yorumlar

banner30
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
banner32
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV