Ulusal Birlik Partisi (UBP) Güzelyurt Milletvekili Ziya Öztürkler, meslek liselerinde çeşitlendirme ve müfredat ihtiyacını dile getirdi.

Ziya Öztürkler elektrikli araçların arttığını ama bunları kimin tamir edeceğini belli olmadığı örneğini dile getirdi.

Katıldığı TV programında konuşan Ziya Öztürkler, şöyle dedi;

“Devlet olarak altyapı eksikliklerimizi ortadan kaldırdık mı kaldırmadık; meslek liselerine yerleşirken çocukların bazen istedikleri yerlere yerleşemediklerini, mezuniyet ortalamaları tutmadığı için çok sayıda telefon alıyoruz... Bu ne demektir artık talep var ama devlet olarak gerekli yatırımları yapmadığımız için bunun sıkıntısını yaşıyoruz. Ya da gereğinde fazla öğrenci kabul etmiş oluyoruz. Bunları kırmamız lazım.

Bir toplumda 20 bin işsiz KKTC vatandaşından bahsedip de 60 bin yabancı uyruklu çalışma izinliden bahsediyorsak bu zaten anormal bir durum. Bu anomali ortada….

Cumhurbaşkanı Tatar 3. Antalya Diplomasi Forumunun açılışı törenine katıldı Cumhurbaşkanı Tatar 3. Antalya Diplomasi Forumunun açılışı törenine katıldı

Bunun sebepleri arasında iş dünyasının çalışma/ödeme şartları ile ilgili yetersizlikler… Mesleğini iyi yapan insanlar takdir görmüyor. Demek ki çalışma şartlarını düzenlememiz, teknik elemanların kıymetini ve değerini daha iyi bir noktaya çekebilmemiz lazım…

Mert bölümler devam esleki alanında artık çok uzun yıllardır hep aynı standadiyor; bölümleri de müfredatı da çağın gereklerine göre yenilememiz gerekiyor. Elektrikli araçlardan bahsediyoruz. O araç merak ediyorum arıza yaptığında kim tamir edecek."