Lefkoşa ve Alayköy’de düzenlenen ‘Zehir Operasyonu' kapsamında uyuşturucu maddeyle tutuklanan Berat Ekin ve Ahmet Vural bugün mahkemeye çıkarıldı.

Meclis komitesinde Konut Edindirme ve Polis Örgütü yasa tasarıları ele alındı Meclis komitesinde Konut Edindirme ve Polis Örgütü yasa tasarıları ele alındı

Polis memuru Murat Kermeoğlu mahkemede olguları aktardı. Polis, 10 Şubat 2024 tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından zanlı Berat Ekin’in ikametgahında yapılan aramada 30 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde, yaklaşık 20 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde, 190 adet uyuşturucu haplar ile üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet siyah renk hassas terazi ile üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan rolü şekline getirilmiş 10 TL kağıt  para uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan toplam 24 bin TL, 650 Dolar ile bin 100 Euro nakit para bulunarak emare alındığını söyledi. Polis, tutuklanan zanlının ifadesinde Alayköy’de uyuşturucuları saklamak için bir evinin bulunduğunu itiraf ettiğini açıkladı.

ALAYKÖY’DEKİ EVDE UYUŞTURUCU VE 300 ADET UYUŞTURUCU MADDE İÇERDİĞİNE İNANILAN HAPLAR BULUNDU

Polis, zanlının Alayköy’deki evinde 20.45-21.10 saatleri arasında yapılan aramada 180 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile 300 adet uyuşturucu madde içerdiğine inanılan haplar bulunarak emare alındığını belirtti.

SORUŞTURMA KAPSAMINDA AHMET VURAL DA TUTUKLANDI

Polis, Berat Ekin’in yanı sıra Alayköy’deki evde kalan Ahmet Vural’ın tutuklandığını belirtti. Polis memuru, zanlı Ekin’in ifadesinde uyuşturucu maddeleri 2023 yılı aralık ayında 56 gram hintkeneviri ve 400 adet hap olarak getirdiğini itiraf ettiğini söyledi.

ZANLI İŞ KARŞILIĞINDA PARA ALDIĞINI İTİRAF ETTİ

Polis, zanlının hintkeneviri ve hap sattığını ve bu iş karşılığında para aldığını itiraf ettiğini açıkladı. Polis memuru, zanlı Ekin’in ifadesinde Ahmet Vural’ın suçla suçsuz olduğunu, kira ödemesin diye evde kalmasını sağladığını, sakladığı uyuşturuculardan haberi olmadığını söylediğini aktardı.

3 GÜN TUTUKLU KALACAKLAR

Polis memuru, soruşturmanın devam ettiğini, zanlıların beyanlarının araştırılacağını ve emarelerin analize gönderileceğini ifade ederek, 3 gün süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hazan Aksun, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi.

Editör: North Cyprus Yonetici