Salamis’te bu yaz başka bir keyif!

Masmavi bir deniz, altın bir kumsal…

Salamis’te bu yaz başka bir keyif!

 

* Yerli ve yabancı tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği Kuzey Kıbrıs’ın ve Mağusa’nın gözde oteli Salamis Bay Conti Otel, yenilediği mutfağıyla hem Avrupalılar’ın damak tatlarına uygun hem de Kıbrıs mutfağının eşsiz lezzetlerini müşterileriyle buluşturuyor. Bu yıl hizmete açılan Saluna Club ise sabahın ilk ışıklarına kadar eğlence imkanı sunuyor.

 

Kuzey Kıbrıs’ın ve Mağusa’nın gözde oteli Salamis Bay Conti Otel, yenilediği mutfağı ile bir birinden özel tatları misafirlerine sunuyor. "Herşey dahil" sistemiyle misafirlerine hesaplı bir tatil yapma imkanı sunan Salamis Bay Conti Otel’de hem Avrupalılar’a özel lezzetler hem de Kıbrıs mutfağının eşsiz tatları sunuluyor. Yaz aylarının gelmesiyle birlikte tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği otelde eğlence de doludizgin sürüyor. Bu yaz Saluna Club’ı hizmete koyan otelde misafirler, hem Ersen Sururi ve Zeliş’in sunduğu muhteşem müzik ziyafetinde eğleniyor hem de sabahın ilk ışıklarına kadar müzik ve dansın keyfine varıyorlar.

Yemeğiniz gözler önünde pişsin isterseniz, show mutfak
Salamis Bay Conti Otel Satış ve Pazarlama Müdürü Süleyman Kansu, bu yıl müşteri portföyunu geniş tutarak Avrupa’dan gelen misafirlerine daha çok ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Kansu, bu nedenle onların damak zevklerine uygun ve Kıbrıs mutfağını daha da tanıtarak show mutfak bölümünü hayata geçirdiklerini belirtti. Salamis Bay Conti Otel’de bir birinden lezzetli yemekler artık müşterilerin gözü önünde pişiriliyor.

Kıbrıs ezgileri ve Kıbrıs tatları Cyprus Meze House’da
Kuzey Kıbrıs’ın bir birinden lezzetli yemeklerinin de yerli ve yabancı müşterilere sunulduğu Salamis Bay Conti Otel’de Cyprus Meze House’ı açtıklarını anlatan Kansu, “Denize sıfır, ay ışığında Kıbrıs mezelerinin ve ezgilerinin bulunduğu güzel bir ortamda unutulmaz bir akşam yemeği yemek isteyenleri buraya bekliyoruz” dedi.

Saluna Club’da sabah olsun istemeyeceksiniz…
Aynı zamanda, çok güçlü animasyon ekibiyle de müşterilerine unutulmaz bir tatil yaşatan Salamis Bay Conti Otel’de gündüz ve akşam saatlerinde animatörler muhteşem performans sergiliyorlar. Konuyla ilgili gazetemize bilgi veren Süleyman Kansu, animasyon ekibi yanısıra, ziyaretçileriyle yaptıkları görüşmelerde geceleri bir aktiviteye ihtiyaç duyulduğunu görmeleri üzerine de her gece 23:30 da açılan Saluna Club’ı hizmete açtıklarını kaydetti.   Saluna Club’da Kıbrıs’ın en iyi sanatçıları Ersen Sururi ve Zeliş doyumsuz bir müzik ziyafeti veriyor. Saluna Club’da eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar sürüyor.

“Sezona hareketli başladık
2012 yazını gazetemize değerlendiren Kansu, bu sezona çok hareketli başladıklarını söyleyerek, oteldeki yoğunluğun yüksek olduğuna dikkat çekti. Kansu, “Otelimize talep oldukça fazla. Bizim en büyük görevimiz, bize karşı gösterilen bu yüksek ilgiyi, misafirlerimizi en iyi şekilde memnun ederek onları ödüllendirmektir” dedi.
Avrupa ve dünya genelinde ekonomik şartların kötüye gitmesinden dolayı misafirlerinin bütçelerini de düşünerek herşey dahil konseptine geçtiklerini hatırlatan Kansu, “Burada ‘more exclusive more inclusive’ sloganını benimseyerek misafirlerimize kendilerini özel hissettirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

“İngiliz pazarının istek ve taleplerine olumlu yaklaştık”
Süleyman Kansu, “Üzülerek belirtmeliyim ki, turizm anlamında İngiltere pazarı her yıl eriyor. Bu nedenle her yıl bir önceki sezonu arar hale geldik. Ve göz bebeğimiz olan İngiliz pazarını böyle giderse kaybetme noktasına geleceğiz” diyerek, Salamis Bay Conti Otel olarak, bu pazarın istek ve taleplerine hep olumlu yönde yaklaştıklarını söyledi. Kansu, Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın uçuşlarını durdurması ve ülkenin İngiltere’de reklamının doğru yapılmaması yanısıra, gelen misafirlerin bazılarının satın aldıkları mülklerde sorun yaşamalarından dolayı kötü reklam yapmalarının İngiltere pazarındaki düşüşü sağladığını anlattı. Ülkede, son iki yıldır Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden full charter uçuş yapıldığını söyleyen Kansu, bu full charterlerin İngiliz misafirlerin bireysel hareket etme isteği nedeniyle tercih edilmediğini, böylelikle de özel uçak fiyatlarından yararlanmayan İngiliz misafirlerin yaz aylarında çok pahalı olan uçak fiyatlarıyla da ülkemizi seçmediklerini ifade etti.

Masmavi bir deniz, altın bir kumsal…
Kuzey Kıbrıs’ta masmavi bir deniz, altın bir kumsal ve dünya mutfağına uygun, değişik tatların sunulduğu bir mutfak olduğunu söyleyen Kansu, sözlerini şu sözlerle bitirdi: Ben ülkemi çok seviyorum. Gördüğüm kadarıyla, buraya gelen misafirler üzülerek adamızdan ayrılıyorlar. Ve en kısa zamanda yine geliyorlar. Adamızda ve otelimizde, misafirlerimizi ağırlamaktan mutluyum, gururluyum.

 

   

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2012, 19:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER