Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, İsias davasını ailelerle birlikte yerinde takip etmeye devam edeceklerini söyledi.

Tufan Erhürman, “Son derece zor bir süreçti. Adıyaman’da insan üstü bir metanet ve sabır gösteren aileleri yakınlarını ve takip edenleri takdir etmek isterim.” dedi.  

"Yüzde 66’lık yıllık doluluk oranını artırmak büyük bir başarı olacak" "Yüzde 66’lık yıllık doluluk oranını artırmak büyük bir başarı olacak"

Erhürman,  “Böyle bir yargılamanın CMUK’un temel ilkelerine, yüz yüze ilkesine uygun olması gerektiği sadece bizim değil orada da dile getirildi. Sanırım bir sonraki yargılamada yüz yüzelik ilkesiyle sorgulanabilmeli... Bunu da meclis kürsüsünden ifade etmek isterim.

Çevresine baktığımızda o binanın aynı sonuçla karşılaşılmadığını görüyoruz. Deprem ne denli büyük olursa olsun bu durum çıplak gözle algılanıyordu. Bu davanın esası son derece güçlüdür. Duruşmaları ailelerimizle birlikte takip etmeye devam edeceğiz… Bizim açımızdan siyasi bir mesele değildir. Ortak bir meseledir…” diye konuştu.