Gelecek yapay zekada

Apple'ın kurucularından Wozniak "Gelecekte insanları daha çok anlayan makinelere ihtiyaç var. Gelecek yapay zekada" dedi.

  Gelecek yapay zekada

Yapay zekâ askeriyenin hizmetindeYapay zekâ askeriyenin hizmetinde

Microsoft, yapay zeka ile yaşınızı buluyorMicrosoft, yapay zeka ile yaşınızı buluyor

Yeni teknolojiler üreten firmaların katıldığı, üç gün sürecek "South Summit" zirvesi İspanya'nın başkenti Madrid'de başladı. Zirve çerçevesinde 175 konferans verilecek.

Etkinliğin açılışını yapan Apple şirketinin kurucularından Wozniak, dünyada en büyük meydan okumanın "ev robotları" olduğunu söyledi.

Masaüstü bilgisayarın babası olarak bilinen mühendis Wozniak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Benim gençliğimde kimsenin kendi bilgisayarına sahip olması gibi bir şey söz konusu değildi. Düşünün ki bir bilgisayar ev satın alacak kadar pahalıydı. Şimdi sıfırdan başlasam sanırım kendimi robotlara adardım. En rutin ve temel işlerin programlanmasından başlardım. Örneğin arabamı yıkayan robot. Gelecekte insanları daha çok anlayan makinelere ihtiyaç var. Gelecek yapay zekada."

Apple'ın diğer kurucusu Steve Jobs için "Her şeyden önce iyi bir arkadaş ve iş ortağım" diyen Wozniak, "Ben herkesin 300 dolara kendi bilgisayarını yapmasını isterdim. Ama Steve'in böyle bir derdi yoktu. Onun aklındaki, bir bilgisayar parçasını 20 dolara yapıp 30 dolara satmaktı. O bir iş adamı. Zengin olmak istiyordu" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2015, 09:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER