Apple en çok tercih edilen marka seçildi!

Apple hala 1 numara!

  Apple en çok tercih edilen marka seçildi!

Eğer Apple bu yıl kartlarını güzel oynarsa, dünyanın en çok tercih edilen markası olarak bu yıla damgasını vuracak. Samsung ve Apple arasındaki çekişmede, kullanıcılara yapılan bir anket sonucunda Apple'ın şimdilik en çok tercih edilen ve sevilen marka olduğu ortaya çıktı.

Geniş çapta yapılan anket, Brezilya, Çin, Hindistan, Nijerya ve Vietnam'daki 4504 satış merkezinin Apple'ın daha çok beğenilmesini onaylamasıyla gerçekleşti.

Verilere göre Apple mobil cihazlarda %32'lik dilimi alırken, Samsung onu takiben %29'luk bir değere sahip. Nokia modelleri %13 tercih edilme oranına sahip. Apple'ın en büyük marketi olan Çin'de ise %42 oranında tercih edilme oranı var. Samsung cihazların Çin'deki oranı ise %32.

Geçtiğimiz yıl Samsung başı çekerken, Nokia ikinci sırada yer almış ve Apple üçüncü sıraya düşmüştü. Satışlarını yeniden artıran Apple'ın bu rotada gitmesi gerekiyor. Yoksa yeniden yerini Samsung ve Nokia'ya kaptırabilir.

Ayrıca yapılan anketler Google Play'in içerik olarak %40, Apple App Store'ın %28 olduğunu gösteriyor. Apple bu noktaya yoğunlaşırsa, birincilikteki yerini korumada epey yardımcı olacaktır. App Store'a yapılan eleştirilerden %20'si kişisel yorumlar konusunda eksik olduğunu, %24'ü aramanın zor olduğunu ve %11'i ödeme koşullarının zorluğundan bahsediyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2014, 08:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER