Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP), Türkiye’deki 6 Şubat depremlerinde; Şampiyon Melekler kafilesi ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde hayatını kaybeden 49 Kıbrıslıtürk yurttaşın; “ihmale, yasa tanımazlığa, bilim karşıtlığına, ranta ve rüşvete” kurban gittiğini vurguladı.

Adıyaman’da Şampiyon Melekler için başlatılan hukuk mücadelesinin ve adalet arayışının devam ettiğine dikkat çekilen açıklamada, “Ülkemizin çocukları, öğretmenleri ve kıymetli anne ve babaları, bir avuç aç gözlünün yarattığı rant düzeninin kurbanı olarak aslında bir cinayete kurban gitmişlerdir” denildi.

“İSİAS ORTAK DAVAMIZ ANCAK ÇOCUKLARIMIZI ORALARA MAHKÛM EDEN SİYASETE ORTAK DEĞİLİZ”

Cumhurbaşkanı Tatar 3. Antalya Diplomasi Forumunun açılışı törenine katıldı Cumhurbaşkanı Tatar 3. Antalya Diplomasi Forumunun açılışı törenine katıldı

Bir yandan adalet mücadelesi devam ederken, diğer yandan da hala sorulacak sorular olduğu ve aynı zamanda benzer acıların bir daha yaşanmaması adına yapılacak işler olduğu kaydedilen TDP açıklamasında, “Çocuklarımızın orada ne işleri vardı? Neden sporcularımız Avrupa’da yarışamıyor? Neden hala başta okullar, hastaneler olmak üzere binalarımız depreme dayanıklılık testlerinden geçirilmedi, tadilat, bakım ve onarım çalışmaları yapılmadı?” sorularını sormaya da devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

TDP'den yapılan yazılı açıklamada, “İsias ortak davamız ancak çocuklarımızı oralara mahkûm eden siyasete ortak değiliz, olmayacağız. Adaletin peşinde bir dakika bile gözlerini kırpmadan, acılarını içlerine gömerek savaşan tüm yaslı ailelerimizin yanında olmaya, sesleri ve sözleri olmaya devam edeceğiz. Meleklerimize ve kaybettiğimiz tüm canlara sözümüzdür; sizi unutturmayacak ve adınızı yaşatacağız” ifadeleri kullanıldı.