Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) İskele İlçe Kongresi yapıldı, İlçe Başkanlığı’na Ercan Yüzüak getirildi. Kurultayda “dürüst ve şeffaf ülke yönetimine” dikkat çekildi

TDP İSKELE İLÇE KONGRESİ GENİŞ KATILIMLA YAPILDI

Geniş bir katılımla yapılan kongrede Divan Hasan Umur Başkanlığı’nda Zühal Koreli ve Salih Akballi’den oluştu.

Dilek ve temennilerle başlayan kongrenin açılış konuşması, İlknur Işıl Türkmen tarafından yapıldı. Türkmen, doğrudan demokrasi için TDP’de örgütlendiklerini ve mücadele ettiklerini belirtti.

Atlı: Ülkenin hesap verebilir ve dürüst bir yönetimine ne kadar ihtiyaç olduğu açıktır

Kongrede konuşan TDP Genel Başkanı Mine Atlı, iki yıl boyunca İskele ilçesini ayakta tutan herkese teşekkür etti, başta İskele olmak üzere ülkedeki geniş kaynakların olması gerektiği gibi kullanılamadığına dikkat çekti.

Mine Atlı, “Bizler ilçelerimizde güçlü şekilde örgütlenerek, doğal kaynaklarımızın doğru kullanımı için mücadele etmeye devam edeceğiz. Özellikle İskele ilçesindeki yanlış kaynak kullanım karşısında şeffaf, hesap verebilir ve dürüst bir ülke yönetimine ne kadar ihtiyaç olduğu açıktır” dedi, herkese başarılar diledi.

ÇELER: DÜRÜST SİYASETİMİZLE BAŞARACAĞIZ

Mart ayında yapılması planlanan TDP Olağan Kurultay’ın da tek Başkan adayı olan Zeki Çeler de konuşmasında, toplumun hala doğru söyleyen siyasetçileri beğendiğini ve desteklediğini ve bu desteğini de oya çevirdiğini kaydetti.

Metehan'da korkutan kaza Metehan'da korkutan kaza

Çeler, “Birbirimizi doğru anlayıp doğru adımlar attığımız sürece, toplumda doğru algıyı yaratacağız. Dürüst siyasetimizle bunu başaracağız. Hepimiz birbirimize sahip çıkmalı ve toplumun hakkını hem birey olarak hem de örgütlü şekilde aramalıyız” dedi.

Konuşmaların ardından Mali Rapor ve Faaliyet Raporu oylanarak kabul edildi. Başkan, Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin Kurulu ve Gençlik Meclisi şu isimlerden oluştu;

YÖNETİM KURULU:

Ercan Yüzüak (Başkan)
Cemaliye Soğancı
İlknur Işık Türkmen
Tülay Alper
Mahmut Ceylan
Tekin Kızıl
Niyazi Aygan
Naim Zorali
Seyfi Bağrıkaralı
Ecevit Aspri

DENETLEME KURULU

Öcal Musaoğulları
Sefer Yalkut
Metin İsmet Pekri
Osman Hastunç

GENÇLİK MECLİSİ

Dilan Kızıl
Ersin Kızıl