CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman Ankara'da CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman Ankara'da

Mağusa Türk Gücü'nde (MTG) başkan adayı olacağı duyurulan Tanyel Bayraktaroğlu yaptığı açıklamada, kulübün camiasının yönetime hakkettiği desteği vermediğini, sağlığının bu şartlarda görevi layığı ile yerine getirmesi için uygun olup olmadığı konusunda endişeleri bulunduğunu belirterek başkan adayı olmayacağını duyurdu.

Bayraktaroğlu'nun açıklaması şöyle;


"Değerli Mağusa Türk Gücü camiası, 6 sezondur Koral Bozkurt başkanlığında birçok başarılar yakalayan rekorlar kıran efsane kulübümüzün yönetiminde sırası ile Kalkınma Komitesi’nde, Yönetim Kurulu’nda ve Asbaşkan olarak görev yapmış olmanın gururunu taşıyorum.
Koral Bozkurt’un, yoğun iş temposu nedeni ile bu yıl başkanlığa aday olmayacağını açıkladıktan sonra kulübümüzün devamlılığını sağlamak adına hep birlikte birçok farklı alternatifler üzerinde çalıştık. Bu alternatifler arasında, tüzük değişiklik onayı sonrasında 5 asbaşkanlı bir sistem ile kulübümüzün başkanlığı için önerildim. Yıllarca futbol oynadığım, şampiyonluklar yaşadığım bu camiada başkan olarak adımın anılması bile beni mutlu etti, gururlandırdı.
Ancak, gerek yönetimde olduğum süreçte gerekse de görüşmeler yaptığım yakın geçmişte, bu yegane kulübün camiasının yönetime hakkettiği desteği vermediğini gördüm. Yüksek sorumluluk bilincinde olan birisi olarak, sağlığımın bu şartlarda başkanlık görevini layığı ile yerine getirmek için yeterli olduğu konusunda endişelerim bulunmaktadır.
Dolayısı ile, diğer adayların da önünü açmak adına gerek MTG camiasına gerekse de kamuoyuna aday olmayacağımı açıklamayı kendime görev biliyorum."

Editör: North Cyprus UK Yönetici2