Kişmir: 8 yıl önce bugün motor sporlarında çağ atlamıştık

Kişmir: 8 yıl önce bugün motor sporlarında çağ atlamıştık

Spor Dairesi’ne bağlı Piyangolar Birimi’nin eski Müdürü ve Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu Başkanı Tigin Kişmir, KKTC’nin motor sporlarında çağ atlamasına neden olan Avrupa Ralli Şampiyonası’nın ülkemizde de yapılışının 8’nci yıl dönümü olduğunu hatırlattı.

Bundan tam 8 yıl önce 19 Eylül 2014 tarihinde tüm ülkenin bu duruma kilitlenerek, akın akın insanların bu organizasyonu izlemeye geldiğini anlatan Kişmir, “bizler tek vücut tek yürek ve ayni motivasyon ve inançla tek bir beyin gibi düşünerek dünyanın en güzel seyirci özel etabını yapmıştık” dedi.

İşte ilgili paylaşım:

“Yol arkadaşlarım. Bugün 19 Eylül 2022. Bugün tam 8 yıl oldu. Ülkemizdeki motorsporlarında çağ atladığımız, insanlarımıza, gençlerimize ve dünyaya bizlere şans verilmesi halinde neler yapabileceğimizi gösterdiğimiz günün yıl dönümü. O günlerde bana inanıp yanımda yürümeye başlayan ve bugün büyüyen ailemizle birlikte aramıza dahil olan tüm dostlarıma arkadaşlarıma kardeşlerime çok teşekkür ederim. İyiki varsınızı herzaman söyledim ve söylemeye devam edeceğim. Evet bugün ülkemizde yeni bir Çağın başlangıcı olarak tanımladığım Avrupa ralli şampiyonasının yıl dönümü, 19 Eylül 2014 günü tüm ülke kilitlenmiş , akın akın insanlarımız alın terimizle hazırladığımız ve dünya sahnesine çıkacağımız seyirci özel etabı içerisine yapılacak olan organizasyonumuzu izlemek için geliyorlardı. Ve bizler tek vücut tek yürek ve ayni motivasyon ve inançla tek bir beyin gibi düşünerek dünyanın en güzel seyirci özel etabını yapmıştık. Ben tekrardan hepinize çok teşekkür ederim. İyiki sizin gibi gençlerle, bana İnananan ,güvenen sırtımı dayanabileceğim güveneceğim kardeşlerimle bu yolda birlikte yürüdüm ve yürüyorum. Tekrardan iyiki varsınız. Hepinizi seviyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER