BAYRAMDA RALLİ VAR

RALLİNİN LEFKOŞA AYAĞI 26 EYLÜL CUMARTESİ 17.15-20.15 ARASI KOŞULACAK

        BAYRAMDA RALLİ VAR

Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA)’nın düzenlediği Avrupa Ralli Şampiyonası’nın 10., Ortadoğu Ralli Şampiyonası’nın 6. yarışı “Kıbrıs Rallisi” 25-26-27 Eylül tarihlerinde Lefkoşa’da iki bölgeli ve iki toplumlu şekilde koşulacak.

 

Kıbrıs Otomobil Derneği çatısı altında ve Kuzey Kıbrıs Turing Otomobil Kurumu’nun işbirliğinde Lefkoşa’nın Kuzey ve Güney Belediyelerinin ev sahipliğinde koşulacak rallinin seyirci özel etabı, 26 Eylül 17.15 – 20.15 saatleri arasında yapılacak.

 

Ralliyle ilgili basın toplantısı bu sabah KTFF Ahmet Sami Topcan toplantı salonunda yapıldı.

 

Kuzey Kıbrıs Turkcell ve Alpet ana sponsorluğunda 25-26-27 Eylül tarihlerinde sırasıyla Larnaka, Lefkoşa ve Trodos’ta koşulacak yarışa, KKTC’den 6 yarışmacı katılacak. Etabın “en heyecanlı” noktalarından biri Taksim Sahası, Yiğitler Burcu ve Çetinkaya Burcu arasında güneyden kuzeye geçişlerin sağlanacağı nokta olacak.

 

25 Eylül Cuma saat 08.00’den itibaren yollara güvenlik bariyerleri yerleştirilecek, parkur ve civarı yollar kapatılacak. 26 Eylül Cumartesi 20.00’den itibaren ise bölgedeki tüm kapalı yollar trafiğe açılacak.

 

PARKUR İÇİNDE KALAN VE KAPALI OLACAK SOKAKLAR

Parkur içinde kalan ve kapalı olacak yollar şöyle; Memduh Asaf Sokak, Osman Paşa Caddesi, Cemal Gürsel Caddesi, Cumhuriyet Meydanı, Tanzimat Sokak, Selahattin Sonat Sokak, Muzaffer Paşa Sokak, 2. Selim Caddesi, Server Somuncuoğlu Sokak, Muzaffer Ersu Sokak, Müfit Güleroğlu Sokak, Serif Arzık.

 

PARKUR DIŞINDA KALAN VE KAPALI OLACAK SOKAKLAR

Parkur dışında kalan ve kapalı olacak sokaklar ise şunlar; Gündüz Tezel Sokak, Güner Türkmen Sokak, Lâlâ Mustafa Paşa Caddesi, 28 Kasım Sokak, Cengizhan Sokak, Hasane Ilgaz Sokak, İsmet İnönü Meydanı, Vakıflar Sokak, Zehra Sokak, İsmail Beyoğlu Sokak, Kubilay Altaylı Sokak, İlhan Savut Sokak.

 

HARMANCI

LTB Başkanı Mehmet Harmancı bu yıl ikinci kez rallinin iki toplumlu ve iki kesimli olarak yapılacağını dile getirerek, geçtiğimiz yıldan daha büyük bir katılım beklediklerini, gelecek yılsa daha az bürokratik engelle karşılaşan bir ralli olmasını dilediğini söyledi.

 

ANDAÇ

KKTOK Başkanı Hüseyin Andaç da Belediye görevlilerinin gözetiminde trafiğe açık antrenmanlar yapılacağını kaydederek, bu yılki rallide geçen yıldan kalan eksikliklerin de giderileceğini ve güvenliğin artırılacağını söyledi.

 

KARAATMACA

Ana sponsor Kuzey Kıbrıs Turkcell Genel Müdürü Aybars Karaatmaca rallinin sportif yanı olması yanında Kuzey ve Güney Kıbrıs arasında bir köprü oluşturacağını da kaydederek, kendilerinin de dünyada 200 ülkeyle yaptıkları dolaşımı Güney Kıbrıs’a da yaymak ve Turkcell müşterilerinin her iki tarafta da hatlarını kullanabilmesini sağlamak istediklerini söyledi.

 

KILIÇ

Spor Dairesi Genel Yönetim Kurulu başkanı Sedat Kılıç da rallinin sportif yönü yanında barış adına iki toplum liderinin çabalarına uygun olduğunu, iki taraf hükümetlerinin görevlerinden birinin de bu tip organizasyonlara destek vermek olduğunu söyledi.

 

ANDONİS

Kıbrıs Otomobil Derneği Başkanı Michael Andonis geçmiş yılın başarısından sonra bu yılki organizasyon için daha rahat ve kendinden emin olduklarını kaydederek, organizasyonun geçtiğimiz yıl Genel Sekreter Ban Ki-Moon’un da dikkatini çektiğini hatırlattı ve barışçı, güvenli ve başarılı bir organizasyon olmasını diledi.

 

YEŞİLYURT

ALPET Genel Müdürü Ali Murat Yeşilyurt geleceğe bırakılacak en güzel mirasın spor ve sanat olduğunu dile getirdi ve spora katkı yapmayı kendileri için görev bildiklerini söyledi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2015, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER