ATAOĞLU, İNGİLTERE’DEN GELEN GENÇ FUTBBOLCULARI KABUL ETTİ

ATAOĞLU, İNGİLTERE’DEN GELEN GENÇ FUTBBOLCULARI KABUL ETTİ

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu U-15 Futbol karması yönetici ve oyuncularını kabul etti.

Bakanlıkta yer alan kabulde Ataoğlu, İngiltere’den gelen gençlerle sohbet etti ve sorularını yanıtladı.

Bakanlık basın bürosunun açıklamasına göre, İngiltere’ye yaptığı ziyaret sırasında başkan ve yöneticilerle bir araya gelme fırsatı bulduğunu belirten Ataoğlu, İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türklerle ilişkilerinin kopmaması yönünde çalışmalar yürüttüklerini ve özellikle gençlere oldukça önem verdiklerini söyledi.

Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu U-15 karmasının kültürel ve sportif faaliyetler yanında KKTC’ye ziyaretlerinin önemine vurgu yapan Ataoğlu, birçok gencin adaya ilk kez geldiğini kaydetti.

Ataoğlu, gençlerin burada kültürel gezilere de katıldıklarını ve birçok şey öğrendiklerini söyleyerek, İngiltere’ye döndükleri zaman birer turizm elçisi gibi hareket etmelerini istedi.

SARI

Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu Başkanı Serdar Sarı ise konuşmasında, gençlerin KKTC’ye getirilmesinde büyük emeği bulunan Bakan Ataoğlu’na teşekkürlerini sunarken, bakanlıkla birlikte yeni projelere imza atacaklarını söyledi.

Gençlerin kendi topraklarında, buradaki kardeşleriyle bir araya gelmelerinin çok anlamlı olduğunu vurgulayan Sarı, bu tür etkinliklerin gençler arasındaki bağı güçlendirdiğini de belirtti.

Görüşmenin ardından Başkan Serdar Sarı, Bakan Ataoğlu’na katkılarından ötürü teşekkür plaketi takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER