Onun tek derdi koltukta kalmaktır

Kaşif,” Başbakan Küçük’ün ülkeye ve partiye zarar vermekte olduğunu artık anlaması gerektğini” vurguladı.

Onun tek derdi koltukta kalmaktır
 

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan adayı Ahmet Kaşif, “ Başbakan Küçük’ün artık Ulusal Birlik Parti’sine oy veren kesim ve halk tarafından istenmediğini” belirtti.

Kaşif,” Başbakan Küçük’ün ülkeye ve partiye zarar vermekte olduğunu artık  anlaması gerektğini” vurguladı.

Ahmet Kaşif, “Biz koltuk uğruna değil gerçek değişim ve yenilenme adına Ulusal Birlik Partisi ile ülke yönetimine talibiz ve bu yolda partililerimizle  delegelerimizin büyük desteği, halkımızın
güçlü sempatisi  ile emin adımlarla yürüyoruz”dedi.

Kaşif, Başbakan İrsen Küçük’ün dünkü açıklamasını yanıtladı.

Ahmet Kaşif yanıtında şunları kaydetti:

“ Özellikle Devlet’in Ajansı TAK ile Devlet’in radyo-televizyon kuruluşu BRTK bizim açıklamalarımızı çarpıtmadan, anlamını bozmadan vermelidir. Onların da , Bakanlar, Kaymakamlar, bürokratlar, delegelerimiz gibi ağır baskı altında olduklarını biliyorum ama herşeye rağmen görevlerini doğru bir şekilde yapmalıdırlar.

Benim kapalı kapılar ardında da basın önünde de söylediklerim tutarlıdır.

Başkalarına sözünde durma dersi verebilecek son politikacı Sayın Başbakan’dır. Biz söz verdik mi tutarız. 6 ay için parti genel başkanlığına aday olduğu yolunda imza veren ancak bu imzasını unutan, 2009 seçimlerinde tek başına iktidara gelen partimizin hükümet listesinde yer almadığı için hükümet listesinin okunacağı Meclis toplantısına gelmeyen Sayın Küçük’tür.Bunu halkımız da partilimiz de iyi biliyor.

Daha önce de ifade ettiğim gibi biz insanlarımızın işe alınmasına karşı değiliz. Tam tersine istihdam sorunun aşılması gerektiğinin, bunun en önde gelen sorunumuz olduğunun altını çiziyoruz. Ülkenin, partinin çıkarlarını değil şahsi menfaatlerini düşünen Sayın Başbakan Küçük’ün bunu anlamasını zaten beklemiyoruz ama biz bir ay içinde ve tam ikinci tur öncesinde 400 istihdam yapmanın ne ülkeye ne de partimize bir faydası olmamayacağı düşüncesindeyiz.

Sayın Küçük’ün gençlerimizin evine ekmek götürmesi derdinde olmadığından eminiz. Onun tek derdi koltukta kalmaktır.

Muhalefet partilerine yardımcı olan, seçimlerde başarılı olacakları yönünde büyük ümitlere kapılmalarına neden olan  biz değil, yaptığı yanlış icraatlar dolayısı ile Sayın Küçük’tür.

Bizim özümüz de sözümüz de birdir. Kendisini eleştiren herkesi düşman gören, Sayın Cumhurbaşkanımız ile bize selam verenleri bile ötekileştirmeye çalışan Sayın Küçük’ün babacan havalarına girmesi rol kesmekten ve halkımızı, partilimizi aldatmaya çalışmaktan başka bir
anlam ifade etmez.

Biz koltuk uğruna değil gerçek değişim ve yenilenme adına UlusalBirlik Partisi ile ülke yönetimine talibiz ve bu yolda partililerimizle delegelerimizin büyük desteği, halkımızın güçlü sempatisi  ile emin adımlarla yürüyoruz.

Vatandaş, kurum, kuruluşlar İrsen Küçük’e artık yeter diyor.

Bir çok icraatı ile partimize ve ülkemize zarar veren, tutumu ile istikrar değil kaos yaratan yaklaşık bir yıl süredir Lefkoşa’nın çöp içinde yüzmesine neden olan, Devlet Daireleri’nin elektriğinin kesilmesine dur diyemeyen,ekonomide, sosyal yaşamda derin yaralar açan Sayın Küçük 24 Şubat’ta gitmeli, yeni bir anlayışla ülke yönetimi düzlüğe çıkarılmalıdır.”

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2013, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER