banner37

“Belli alanlarda uzun vadeli plan ve programlar ortaya koyulmalı”

“Belli alanlarda uzun vadeli plan ve programlar ortaya koyulmalı”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, yerel yönetimlerin mekânsal planlama süreçlerinde bölgelerin ekonomik ve sosyal göstergelerinin dikkate alınacağını kaydederek, planlamaların daha bilimsel ve katılımcı bir şekilde yürütülmesinin sağlanacağına vurgu yaptı.

CTP Lideri Tufan Erhürman, bazı milletvekili adaylarının da eşlik ettiği ziyaretleri sırasında yaptığı açıklamalarda, artık bu memlekette belli alanlarda uzun vadeli plan ve programların ortaya koyulması gerektiğini vurguladı. Erhürman, uzun vadeli ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınma eylem planının öneminin altını çizerek, bu planın meclisten geçerek devlet politikası olması gerektiğine dikkat çekti. İmar planları meselesinin önemli olduğunu kaydeden Erhürman, mühendislik alanında çok ciddi gelişmelere ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Söz konusu alanda birçok yetişmiş birçok insanımızın olduğuna dikkat çeken Erhürman, bu insanlardan faydalanılması gerektiğini belirtti. Erhürman, içinde bulunduğumuz dönemde bazı zihniyetlerin kurumsal yapılar yokmuş gibi davranmayı marifet saydığına da vurgu yaptı.

İnşaat sektörünün yeni alanlarında da birlikte geliştirilebilecek vizyonlar olduğunun altını çizen Erhürman, bunların devlet politikası haline gelmesi gerektiğini anlattı. Bundan sonraki dönemde de sivil toplum örgütleriyle birlikte çalışma azminde olduklarını dile getiren Erhürman, Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ile Müteahhitleri Birliği’ne kabullerinden dolayı teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER