Polis Genel Müdürlüğü, halkın yeni yıl kutlamalarını huzur ve güven ortamında geçirmesini sağlamak için gerekli tüm emniyet tedbirlerini alarak önlemlerini en üst seviyeye çıkardığını duyurdu.
Polis Genel Müdürlüğü, şikâyetleri ve yardım taleplerini değerlendirmek ve anında hizmet verebilmek maksadıyla “155 Polis İmdat”, “199 İtfaiye”, “156 Alo Narkotik” ve diğer telefon hatları ile 24 saat kesintisiz hizmet verecek.
Polis Genel Müdürlüğü, yayımladığı yılbaşı mesajında, vatandaşa şu uyarıları yaptı:
“-Son günlerde Covid 19 vaka sayılarının artmasından dolayı halkımızın korona virüs salgını kapsamında alınan tüm kurallara uymaya davet eder, hem sizlerin hem de sevdiklerinizin sağlığı için maske takmanın ve sosyal mesafeyi korumanın 45/2018 Bulaşıcı Hastalıklar Yasasının 36’ıncı maddesi uyarınca yasal zorunluluk olduğunu bir kez daha hatırlatırız. 
-Trafik kurallarına mutlaka uyunuz.
-Aracınızı kullanırken yolların konumunu dikkate alarak gerekli özeni gösteriniz.
-Sizin ve/veya başkalarının can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürecek şekilde araç kullananlar ile trafik kurallarına uymayanları hiç çekinmeden “polise” bildiriniz. 
-Alkol almışsanız araç kullanmayınız. Gerekirse polisten yardım talep ediniz.   
-Sürat yapmayınız. Süratin yolları değil kendi yaşamınızı kısaltabileceğini unutmayınız.      
-Trafikte önceliğiniz, gideceğiniz yere sağlıklı varmak ve sevdiklerinizle kucaklaşmak olsun. 
-Yeni yıl kutlaması sırasında ateşli silah kullanmayınız. Kullanılmasının suç olduğunu unutmayınız.
-Suç işleyen kişileri derhal en yakın polis karakoluna bildiriniz.
-Yaşam hakkının her şeyin üzerinde olduğunu unutmayınız ve bunu kimsenin elinizden almasına asla izin vermeyiniz.”
“POLİS-HALK İŞ BİRLİĞİNE SON DERECE ÖNEM VERİYORUZ”
“Bizleri ve halkımızı derin üzüntüye boğan, ülkemizi maddi ve manevi kayıplara uğratan trafik kazalarının önlenmesinde polis-halk iş birliğine son derece önem veriyoruz” ifadelerine yer verilen Polis Genel Müdürlüğü mesajında, halkın bu bilinçle polise her zaman yardımcı olacağına inanç belirtildi.
Mesajda, “Sevincinizin üzüntüye dönüşmemesi ve istenmeyen üzücü olayların meydana gelmemesi en büyük dileğimizdir. Bu vesileyle, değerli halkımızın yeni yılını içtenlikle kutlar, 2021 yılının, Halkımıza, Devletimize ve Ülkemize hayırlı olmasını dileriz” denildi.