KKTC'den Polis Akademisi’ne öğrenci gönderiliyor KKTC'den Polis Akademisi’ne öğrenci gönderiliyor

Cumhuriyetçi Türk Partisi Milletvekili Sami Özuslu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Ercan'da kumarhane izni için düğmeye basıldığını duyurdu. 

Özuslu, "Bugüne kadar defalarca vergi borcunu sildikleri, bir seferde 59 milyon Euro hediye ettikleri, her türlü imtiyazı sağladıkları T&T şirketine şimdi de Ercan Havaalanı içerisinde kumarhaneli otel izni vermek için kolları sıvadılar" dedi.

T&T Şirketinin, Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanı Erhan Arıklı'ya proje sunduğunun ve Arıklı'nın da Müsteşarının Turizm Bakanlığı'na yazı yazıp işin takibini yaptığının belgelerini paylaşan Özuslu, "Üstel-Ataoğlu-Arıklı üçlüsü pahalılık altında ezilen halka değil ama büyük sermayeye hizmete devam ediyor" şeklinde ifadede bulundu.

Belge 2 ÖzusluBelge Özuslu1

Sami Özuslu'nun paylaşımı şöyle: 

"Halkın hiçbir sorununu çözmeyen, hayatı sürekli daha pahalı hale getiren, üreticiyi ve esnafı batağa sürükleyen üçlü koalisyon hükümeti, bazı kesimleri mutlu etmek içinse adeta çırpınıyor. Bugüne kadar defalarca vergi borcunu sildikleri, bir seferde 59 milyon Euro hediye ettikleri, her türlü imtiyazı sağladıkları T&T şirketine şimdi de Ercan Havaalanı içerisinde kumarhaneli otel izni vermek için kolları sıvadılar.

Aşağıdaki belgelerde görülebileceği gibi Ercan işletmecisi T&T, Arıklı'nın bakanlığına projesini sundu. Arıklı'nın Müsteşarı da Turizm Bakanlığı'na yazı yazıp işin takibini yapıyor.

Diğer taraftan ise hükümet Şans Oyunları Yasası’nda değişiklik yapmak için meclise öneri sunuyor. Çünkü Bafra bölgesi dışında şu an itibarıyla kumarhane izni verilemiyor. Önerilen değişiklikler arasında T&T'nin işini halledecek maddeler de var.

Yani Üstel-Ataoğlu-Arıklı üçlüsü pahalılık altında ezilen halka değil ama büyük sermayeye hizmete devam ediyor.

Şairin dediği gibi, "Tanı bunları, tanı da büyü..."

Editör: North Cyprus UK Yönetici2