Kadın kıyafeti giydirip şantajla para istediler! Kadın kıyafeti giydirip şantajla para istediler!

Temaslarda bulunmak amacıyla Ankara’da bulunan Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre, Türkiye Büyük Millet Meclisi  (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş ile görüştü.

Görüşme ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Töre, Kıbrıs’ın bir milli dava olduğunu ifade ederek, TBMM ve Başkan Kurtulmuş’un bu davadaki hassasiyetlerinden dolayı memnuniyet duyduklarını söyledi.

Yakın süreçte sınır ötesi harekatlarda şehit düşen Mehmetçikleri saygı ve rahmet ile anan Töre, Türk milletinin birlik ve bütünlüğüne hiçbir gücün gölge düşüremeyeceğini ifade etti.

Töre, Birleşmiş Milletler’in adada hiçbir zaman barışı sağlayamadığına değinerek, Gazze’de son yaşanan katliamlarla da BM’nin misyonunun sorgulandığını kaydetti.

Türk milleti olarak her zaman güçlü olunması ve milli birlik ve beraberliğin daima pekişmesi gerektiğini ifade eden Töre, Türkiye ile yola devam edeceklerini söyledi.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş da konuşmasında Kıbrıs’ın kendileri için milli bir mesele olduğunu belirtti.

Kıbrıs Türkleri için zor yılların geride kaldığını, önümüzdeki dönemde çok daha güçlü bir devlet olması için hiçbir engelin kalmadığını düşündüklerini kaydetti.

Kurtulmuş, KKTC ve Türkiye’nin tam bir bütünleşme içerisinde olduğuna vurgu yaparak KKTC’nin Uluslararası alanda bir devlet olarak kendini kabul ettirebilecek bir dönemin başlangıcında olduğuna vurgu yaptı.

Bundan sonraki süreçte de Kıbrıs Türklerinin adadaki hak ve hukuku ile Doğu Akdeniz’deki haklarından vazgeçilmeyeceğini söyleyen Kurtulmuş şunları kaydetti:

“Biz inanıyoruz ki Türkiye sadece kendi sınırları içerisinde bir güce sahip değildir. Bizim millet varlığı dediğimiz Kıbrıs’tan Orta Asya’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada tarihsel izlerimiz, dostluklar ve akrabalıklarımızla birlikte mücadelemizin olduğu çok farklı milletler mevcuttur. Tüm bunların hepsi aslında Türkiye’nin millet varlığını oluşturmaktadır."

Editör: North Cyprus Yonetici