Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Sekreteri Nevzat Özkunt, Girne’deki trafik kazasında hayatını kaybeden 22 yaşındaki Cihan Yüksel’e rahmet, yaralı gençlere de şifa diledi.

Sosyal medya hesabından “Bunun adı katliam” başlığıyla yazılı açıklama yapan Nevzat Özkunt, “Kendini bilmez bir sürücü, trafik canavarına dönüştü ve arabası ile kaldırıma uçup bir yayayı ezdi. Bunun adı tek kelime ile katliam. En ağır cezayla çarptırılır umarım. Sonlandırdığı hayata karşılık tüm hayatı hapiste geçmeli ve bu herkese ibret olmalı” dedi.

Özkunt, “Trafik ihlalleri ihbar hattı”nın hemen oluşturulması gerektiğine dikkat çekerek, trafik kurallarını ihlal edenlerin ihbar hattına bildirilmesi gerektiğini vurguladı.

Oto kontrol mekanizmasının da oluşturulması gerektiğine değinen Özkunt, açıklamasının devamında şunları söyledi:

Üstel: Ortak davamızın arkasındayız Üstel: Ortak davamızın arkasındayız

“Polis kontrolleri de en üst seviyeye çıkarılmalı. Trafik ihlallerine tolerans sıfır olmalı. Kazayla sonuçlanmadan nedenleri ortadan kaldırmalıyız. Özelde Girne’nin ve genelde tüm ülkenin ‘sorma gir hanı’ olması ayrı bir sorundur. Muhaceret uygulamaları topyekün elden geçirilmeli. Turist midir, çalışan mıdır, öğrenci midir, ikamet izni ile mi burada bulunuyor? Her nerede bulunuyor ve her ne yapıyorsa kamu otoritesinin izlemesinde ve denetlemesinde olmalıdır. Öğrencisine sahip çıkmayan üniversite cezalandırılmalıdır. ‘Kaçak’ gezen tek bir kişi sokaklarımızda olmamalıdır. Yazık ki ne yazık. Gencecik kızımız Cihan Yüksel’e tanrıdan rahmet, sevenlerine baş sağlığı dilerim. Yaralı gençlere de bir an önce iyileşmeleri dileğiyle acil şifalar dilerim.”