KSTÜ’de yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan ve teminat karşılığında serbest bırakılan YÖDAK'ın eski üyesi Prof. Dr. Mehmet Hasgüler, Lefkoşa Kaza Mahkemesi'nde açıklama yaptı.

Mehmet Hasgüler, bu iddiaların tamamını reddetti ve konuşmaya değer bile görmediğini kaydetti.

“DİPLOMA MEZARLIĞINDAN BİZİ ÇIKIŞ BİLETİ YAPMAK İSTEYENLERE GÜNLERİNİ GÖSTERECEĞİZ”

Hasgüler, “Diploma mezarlığından bizi çıkış bileti yapmak isteyenlere günlerini göstereceğimizi söylüyorum peşlerindeyiz” dedi.

“Adalet olası kast ile gelecek” “Adalet olası kast ile gelecek”

“SEÇE SEÇE İTHAMLARDA BULUNDULAR”

Ülkede her şeyin çivisinin çıktığına değinen Hasgüler, “Bizlerden önce eczacılar, doktorlar seçe seçe ithamlarda bulunuyorlar” şeklinde konuştu.

Hasgüler, üniversitenin kuruluşundan beri YÖDAK’ta olduğunu belirterek neler olduğunu da çok iyi bildiğini söyledi.

“GÜZELYURT’TAKİ ÜNİVERSİTELERİN VİZYONUNU KAPATTILAR”

Güzelyurt’taki tüm üniversitelerin vizyonunu kapattıklarının da altını çizen Mehmet Hasgüler, “Buradaki düzenleme de sanırım bununla alakalı. Belki üniversitelerin 3’te 2’si faaliyetlerini sona erdirecek” şeklinde konuştu.

“MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Hasgüler, haksızlıklara, diploma skandallarına, akademik olarak hak etmeden elde edilmiş her konuda mücadele vermeye devam edeceklerinin de altını çizdi.

“Mücadelemize devam edeceğiz, ülkemizin temiz toplum olmasını istiyoruz!” diyen Hasgüler, ülkemizde buna benzer olaylarla daha da karşılaşılacağını kaydetti.

Hasgüler konuşmasına şöyle devam etti:

“Polislerin içinde kaç tane subay bu diplomaları aldı? Kaç ordu mensubu aldı? Kaç müdür müsteşar aldı? Bulacak mıyız yoksa mezarlıktan çıkmak için bizi mi çıkış bileti yaptınız?  Bundan sonra tek görevimiz yozlaşmış sistemle mücadele etmek. Seçerek rüşvetçilik iddiasında bulunuyorlar!”