Harber için tek yürek oldular

Tüm sanatçılar seferber oldu

Harber için tek yürek oldular

* MS hastalığına yakalanan Gazimağusa’lı müzisyen Harber Akbay için, 21 Şubat akşamı Gazimağusa’da The Wall Bar’da düzenlenen yardım ve moral konserini yüzlerce kişi izledi. Yardım konserinde Frekans, Trafik, Fahri Kilis & Ka Band, Öldüren Şampanya ve Jazzmania ve başka birçok şarkıcı ile orkestra sahne aldı.

 

 

Yıllarca Jazzmania Grubu’nda org çalarak müzik yapan ve müzisyen aileden gelen Harber Akbay, dört yıldır Multipl Skleroz (MS) hastalığıyla mücadele ediyor.

Rahatsızlığı nedeniyle şu anda herhangi bir işte çalışamadığı için geliri de olmayan Akbay’ın Sosyal Sigortalar’dan emekli olup, maaşa bağlanabilmesi için ülke genelindeki müzisyenlerimiz tek yürek oldular.

Harber Akbay’a yardım için bir araya gelen müzisyenler öncelikle ‘Mağusa Müzik Hareketi’ isimli birlik oluşturdu, ardından da bu konseri organize etti.

 

Tüm sanatçılar seferber oldu

 

Harber Akbay’ın Sosyal Sigortalar’dan emekli olup, düzenli maaşa bağlanabilmesi için 15 bin TL yatırması gerektiğini belirten Mağusa Müzik Hareketi yetkilileri, müzisyen dostlarına destek amacıyla ülkemizdeki tüm grup ve sanatçıların katılmak için gönüllü olduğunu da duyurmuştu. Harber Akbay da gecede KA Band ve Jazz Mania grubuna eşlik etti. Geceye katılanlara aile büyüğü Ersen Akbay teşekkür belgesi takdim etti.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2012, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER