ANKARA KALESİ’NDE BİR ANADOLU RÜZGARI…

ON İKİ MANKEN 66 KIYAFETLE PODYUMA YÜRÜDÜ

  ANKARA KALESİ’NDE BİR ANADOLU RÜZGARI…

Ankara’yı “Marka Kent” yapma yolunda önemli bir adım niteliği taşıyan Ankara Alışveriş Festivali kapsamında, Ankara Kalesi’nde dünyaca ünlü modacı Ahmet Özceyhan “Bir Anadolu Rüzgârı” isimli defilesini Ankaralılara tanıttı.

 

FESTİVALLE RENKLENEN KALE HER DAİM CIVIL CIVIL OLSUN

Defile öncesi TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu teşekkür plaketi alan Ankara Shopping Fest (ASF) İcra Kurulu Başkanı Yüksel Tavşan son günlerde yaşanan terör olaylarını hatırlatarak festivalde eğlenceye yönelik aktivitelerin iptal edildiğini söyledi. Teröre  prim vermemek adına sokağa çıkmalıyız diyen Tavşan “Festivallerle hem  ticarete hem kente renk ve hız gelecek. Ankara’mızda deniz yok ancak Ankara Kalesi gibi tarihi mekanlarımız oldukça fazla. Kalemiz dünya turizminden pay almayı fazlasıyla hak ediyor. Buralar cıvıl cıvıl olmalı" dedi.

 

BİRLİK VE BERABERLİK ÇALIŞMA AZMİMİ KAMÇILADI

Defilenin sonunda, gecede ve Ankara Alışveriş Festivali'nde emeği geçenlere teşekkür eden ünlü modacı Ahmet Özceyhan "İçinde bulunduğumuz şu günlerde en önemli şey birlik ve beraberliktir. Bugün buradaki birlik ve beraberliği gördüm. Bu da benim çalışma azmimi fazlasıyla kamçıladı" dedi.

 

200 YILLIK KAFTAN GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Defile hakkında genel bilgi veren Özceyhan “Bugün 12 manken 66 ayrı parça tanıttı. Bu kıyafetlerin hepsi geçmişten günümüze izler taşıyor. Tamamı El emeği göz nuru” dedi. Koleksiyonda el işi nakış ve oyaların kullanıldığı terletmeyen özel ipek kumaştan yapılan bir gelinlik ve 200 yıllık bir kaftan olduğundan bahseden Özceyhan “Buradaki coşkulu kalabalık çok güzel. Birlikte bu ülke için daha güzel işler yapacağız” temennisinde bulundu.

 

AY YILDIZLI KIYAFET AYAKTA ALKIŞLANDI

Defilenin sonunda ünlü manken Ece Uslu kırmızı renkteki üzerinde ay yıldız bulunan giysiyi ile podyuma çıktı. "Bir başkadır benim memleketim" parçası eşliğinde tanıtılan kıyafet izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Gecenin sonunda defileye katılan ASF Komisyon Başkanı Yüksel Tavşan, Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu ve defilenin kreatörü Ahmet Özceyhan hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2015, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER