KKTC LONDRA TEMSİLCİSİ TUNCALI’YA 23 NİSAN ZİYARETİ

KKTC Londra Temsilciliği Eğitim ve Kültür Ataşesi Gülgün Özçelik, Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçiliği Eğitim Müşavir Vekili Necip Demirci, Londra’da faaliyet gösteren Türk Dili ve Kültürü Okulları başkanları, öğretmenleri ve öğrencilerinden oluşan bir heyet KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı’yı ziyaret etti.

     KKTC LONDRA TEMSİLCİSİ TUNCALI’YA 23 NİSAN ZİYARETİ

KKTC Londra Temsiciliği’nden yapılan açıklamaya göre ziyaret 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle gerçekleşti.

 

KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, kendisini ziyaret eden çocuklara hediyeler verdi.

 

Tuncalı, Türk ulusunun tarihi geçmişinin çok zengin olduğunu belirterek, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin birçok zorlu mücadele sonucu özgürlük ve egemenliğine kavuştuğunu vurguladı.

 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan gününü geleceğin teminatı çocuklara armağan ettiğini hatırlatan Tuncalı, Türk ulusunun geleceğinin çocukların ve gençlerin başarılarıyla şekilleneceğini kaydetti.

 

Ziyarette, İngiltereTürk Dili ve Kültürü Okulları’ndan öğrenciler şiir okurken, Tuncalı, makam koltuğunu, duygu ve düşüncelerini aktarması için öğrencilerden Güner Mehmet Mertcan’a devretti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2016, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER