Çalıştığı işyeriden 30 bin TL çaldığı gerekçesiyle tutuklandı Çalıştığı işyeriden 30 bin TL çaldığı gerekçesiyle tutuklandı

Lefkoşa-Gazimağusa ana yolu yolunda meydana gelen trafik kazası, seyir halinde olan sürücülere sıkıntılı anlat yaşattı.

İlk belirlemelere göre, bir TIR ile bir salon aracın çarpışması sonucu dört kişi yaralandı. Olay yerine hızla ulaşan sağlık ekipleri, yaralılara ilk müdahaleyi yaparken, polis ekipleri de kazanın nasıl meydana geldiğine dair incelemelerde bulundu.

KAZAYA İLİŞKİN DETAYLAR

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklamaya göre, sabah saat 09.00 sıralarında, Haspolat Sanayi-Merkezi Ceezaevi Yolu boyunca RA 451 plakalı TIR araç ile Lefkoşa-Gazimağusa istikametine doğru kullanan Mahmut Acu (E-57), seyretmekte olduğu yolun sonunda bulunan Lefkoşa-Gazimağusa ana yolu yol kavşağına geldiğinde, ana yolda seyreden araçlara öncelik hakkı vermeden dikkatsiz bir şekilde ana yola çıkış yaparak soldan ikinci şerit içerisine giriş yapması sonucu o esnada, Lefkoşa-Gazimağusa ana yolu üzerinde soldan ikinci şerit içerisinde Gazimağusa istikametine doğru seyretmekte olan Melin Karasalih (K-18) yönetimindeki PN 707 plakalı aracın önünü tıkaması sonucu çarpıştı.

Çarpma etkisi ile PN 707 plakalı araç kontrolsüzce savrularak yol ortasında bulunan beton bariyere çarpıp sağ yan kısmına üzerine devrildi.

YARALILARIN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Kaza sonucu yaralanan PN 707 plakalı araç sürücüsü ile aynı araçta yolcu olarak bulunan Rifat Sarraç (E-20), Umutcan Tuna (E-20) ve Enes Sarraç (E-14) yaralanarak kaldırıldıkları Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde tedavileri halen sürüyor.

Soruşturma devam ediyor.