Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı Kudret Özersay, kişisel sosyal medya hesabından son günlerde ‘sahte diploma ve dolandırıcılık konusu daha da ilerletilirse yüksek öğrenim ve tüm üniversiteler zarar görür’ bahanesinin arkasına saklanmaya çalışanların olduğunu paylaştı.

9. Kalavaç Kültür ve Sanat Festivali köy meydanında yapıldı 9. Kalavaç Kültür ve Sanat Festivali köy meydanında yapıldı

Üst düzey görevlerde bulunan siyasilerin soruşturmanın derinleştirilmesini engellemeye çalıştığını ifade eden Özersay, bazı kişilerin tutuklanmasının önünü almaya ya da yavaşlatmaya çalıştıkları duyumu olduğunu söyledi.

Özersay paylaşımının devamında, “Patates torbasındaki çürük patatesleri en erken zamanda oradan çıkarıp atmaz, torbayı baştan sona bir elden geçirip havalandırmazsanız o çürümüşlük kısa süre sonra tüm torbayı sarar, tüm patatesler telef olur, evin içinde da kokudan durulmaz” ifadelerine yer verdi.

Özersay’ın paylaşımı şöyle:

“Aylar önce size ‘tabela üniversiteleri konusunda derhal denetim yapın ve katı tedbirler alın’ dediğimizde adım atmış olsaydınız bugün bu çürüme muhtemelen bu kadar ilerlemeyecekti.

Şimdi her gün bir başka skandal, yolsuzluk, dolandırıcılık ve sahtekarlık ortaya çıkarken siz hala bu tabela üniversiteleri konusunda tek bir ciddi adım atmadınız!!! oturdunuz bir torbanın olduğu gibi berbat olmasını izliyorsunuz! üstelik de bunu sırf kendi ahbaplarınızı, adamcıklarınızı, partililerinizi korumak için yapıyorsunuz.

Siyasi müdahale bu yolsuzluğa ortak olmak anlamını taşıyacaktır, vebali ağır olur!”