Dernekten verilen bilgiye göre, 14 fotoğrafçının 77 fotoğrafının yer alacağı serginin açılışı saat 19.00’da yapılacak.

Kıbrıs Türk kadınına dikkat çekmeyi amaçlayan proje çerçevesinde düzenlenen sergiyle ilgili açıklamada, “Ülkemizin kültürel miraslarını gelecek nesillere aktaran kadınlarımızın emeklerini gözler önüne sererken, diğer yandan da çağdaş Kıbrıs Türk kadınının neler yapabileceğini yansıtmayı hedefledik.” denildi.

Toplumların ileri gitmesinin kadınlarla başladığı vurgulanan açıklamada, kadınların birer anne olarak toplumun geleceğinde büyük rolü olduğuna işaret edildi.

Silver Beach’te cansız kadın bedeni bulundu Silver Beach’te cansız kadın bedeni bulundu

Açıklamada, şu ifadeler de yer aldı:

“Annelerimizden aldıkları eğitimler ile başarılı emektar, henüz anne olmamış kadınlarımız da çalışma hayatlarında daha başarılı olmak yönünde büyük adımlar atmaktadırlar. Ne yazık ki küresel bir sorun olan kadınlara yönelik negatif ayrımcılığı ortadan kaldırmak, onların ülkemize sağladıkları katkıları göstermek, neleri başarabildiklerini gösterebilmek ve kendilerine şükranlarımızı iletmek için bu projemizi hayata geçirdik. Derneğimiz KIFSAD’ın her sergisinde olduğu gibi bu sergisinde de gösterdiği özeni fotoğraflarımızdan izleyebileceksiniz.”

Editör: North Cyprus UK Yönetici2