UBP ESKİ MİLLETVEKİLLERİNDEN 55 YAŞINDAKİ ERSOY İNCE BEYİN KANAMASI GEÇİRDİ

DİZDARLI: “İKİNCİ BİR KANAMA OLMAMASI İÇİN YOĞUN UĞRAŞ VERİLİYOR. ANCAK BÖYLE BİR RİSK SÖZ KONUSU, HASTANIN HAYATİ TEHLİKESİ SÜRÜYOR”

     UBP ESKİ MİLLETVEKİLLERİNDEN 55 YAŞINDAKİ ERSOY İNCE BEYİN KANAMASI GEÇİRDİ

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Gazimağusa eski milletvekillerinden 55 yaşındaki Ersoy İnce’nin beyin kanaması geçirdiği ve hayati tehlikesinin sürdüğü açıklandı.

 

Açıklama, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Dizdarlı tarafından yapıldı.

 

Dizdarlı, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nden bu sabah Lefkoşa’ya sevk edilen ve şuuru kapalı olan İnce’nin ilk muayenelerinde “yüksek tansiyon”, “sol tarafta felç gelişimi” tespit edildiğini aktardı.

 

Tomografileri çekilen Ersoy İnce’de beyin kanaması de saptandığını belirten Bülent Dizdarlı, nöroloji uzmanlarının ve beyin cerrahlarının hastayı muayene ettiğini, İnce’nin nöroloji yoğun bakım servisinde müşahede altına aldığını kaydetti.

 

“HAYATİ TEHLİKESİ SÜRÜYOR”

 

Ersoy İnce’nin çok yüksek olan tansiyonun bu akşam saat 18.00 itibarıyla normal seviyelere getirildiğini kaydeden Başhekim Dr. Bülent Dizdarlı, “İkinci bir kanama olmaması için yoğun uğraş veriliyor. Ancak böyle bir risk söz konusu, halen kanama kontrolü ve tedavisi yapılan hastanın hayati tehlikesi sürüyor” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2016, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER