Stefanu, Bağış'ın maç davetini ciddiyetten uzak buldu

Egemen Bağış’ın Fenerbahçe’nin UEFA Ligi’nde AEL Limasol ile yapacağı maçı izlemek üzere Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’ı İstanbul’a davet etmesini “ciddiyetten uzak” buldu.

Stefanu, Bağış'ın maç davetini ciddiyetten uzak buldu

Rum Yönetimi, Türkiye Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın Fenerbahçe’nin UEFA Ligi’nde AEL Limasol ile yapacağı maçı izlemek üzere Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’ı İstanbul’a davet etmesini “ciddiyetten uzak” buldu.

Rum Yönetimi Sözcüsü Stefanos Stefanu’nun yazılı açıklama yaparak Egemen Bağış’ı “ciddiyetsizlikle” suçladığını duyuran Rum radyosu, Bağış’ın Rum Yönetimi Başkanı Hristofyas’a, İstanbul’a Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’yla birlikte gitmesi şartını koştuğunu vurguladı.

Stefanu açıklamasında “Sayın Bağış bir futbol maçı için ciddi olmayan bir daveti ironili bir şekilde ortaya koyarak izlenim yaratmaya çalışıyor. Bunlar bir bakanın yapacağı ciddi şeyler değildir ve Türk politikası bunu benimsiyorsa da ciddiyetsizlik sorunu vardır” ifadesine yer verdi.

Stefanos Stefanu Rum Yönetimi Başkanı’nın Türkiye’ye, -yazıldığı gibi- Boğaz’da balık yemek için değil Türk siyasi liderliğiyle görüşüp Kıbrıs sorununun çözümüne yönelik vizyonunu anlatmak için gitmek istediğini de kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2012, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER