ŞAMPİYONA KUPAYI BAKAN ATAOĞLU VERDİ...

34. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Koşusu’nu My Billionaire kazandı.

 ŞAMPİYONA KUPAYI BAKAN ATAOĞLU VERDİ...

 

Koşuyu kazanan atın sahibi adına Sadettin Mutlu’ya kupasını KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile KKTC Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler birlikte verdiler.

1985 yılında düzenlenmeye başlanan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Koşusu bu yıl 34. kez koşuldu. 3 yaşlı safkan İngiliz taylarına mahsus mücadele 22 Temmuz Pazar günü (bugün) 17.30’da gerçekleşti.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda önemli yarışların yapıldığı programın son kupalı müsabakasını Tuğrul Mutlu’nun Tevfik Çelikoğlu tarafından yetiştirilen MY BILLIONAIRE isimli atı kazandı. Gökhan Kocakaya ile start alan, Sadettin Mutlu antrenesindeki 5 yaşlı safkan, son galibiyetini 7 Nisan’daki Türk Kalp Vakfı Koşusu’nda (KV-22) elde etmişti.

Sentetik pistte 1200 metre mesafede düzenlenen koşuya tamamı erkek 8 safkan katıldı. Mehmet Akyavuz idaresindeki, Ankara Kalesi Koşusu galibi AYRTON bu heyecan dolu mücadeleyi içten yaptığı ataklarla ikinci tamamlarken, Ertuğrul Gazi Koşusu (G3) birincisi BAVİ REŞ jokeyi Özcan Yıldırım ile üçüncülükte kaldı. Burhan Karamehmet Koşusu galibi DOWN TOWN ise jokeyi Müslüm Çelik’le tabelanın son basamağına yerleşti.

2018 yılı KKTC Koşusu’nda kazanan MY BILLIONAIRE için bitiriş derecesi 1.12.25 olurken, farklar 1/2 Boy - Baş - Baş olarak belirlendi.

Şeref Tribünü'nde gerçekleştirilen törene, Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı, Genel Sayman Adil Mert Kaya,Yönetim Kurulu Üyeleri Yüksel Göktürk ve Hakan Yücetürk, İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca ile davetliler de katıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2018, 20:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER