Nezire Gürkan'ın "Sistem o'nu, o sistemi sevmedi! Serdar Denktaş adlı kitabının tanıtımı yapıldı

Sistem o'nu, o sistemi sevmedi!

Nezire Gürkan'ın
Tanıtımda Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, Denktaş’ın ailesi, Gürkan’ın ailesi, çok sayıda gazeteci hazır bulundu.

Nezire Gürkan, yaptığı konuşmada, Serdar Denktaş ile röportajlarından oluşan kitabın, planlı programlı bir kitap olmadığını ve 3 yıl gibi uzun bir sürede, parçalar halinde tamamlandığını anlattı.

Kitapta, Denktaş’ın çocukluğundan, ailesinden, politik yaşamından kesitlerin yer aldığına işaret eden Gürkan, kitabın içeriğinin yakın tarih açısından önemli olduğunu vurguladı.

Kitapta, hükümetlerin kuruluşu, bozuluşu, bankalar krizi gibi birçok olayın irdelendiğini belirten Gürkan, kitapta tartışılıp sorgulanacak çok şey olduğuna dikkat çekti.

Gürkan konuşması sonunda kitabını yazmasında emeği geçen ve katkı koyan herkese teşekkür etti.

DENKTAŞ

Serdar Denktaş da, Nezire Gürkan’a böyle bir kitabı hazırladığı için teşekkür ederek, Gürkan’ı ilk siyasete atıldığı dönemde, taze bir bakanken bir röportaj sırasında tanıdığını ve bugünlere kadar devam eden bir dostluk kurduklarını anlattı.

Gürkan’ın kendisiyle ilk yaptığı röportajın büyük yankı yarattığını ve Gürkan’ın o röportajdan dolayı ödül aldığını anlatan Denktaş, “o ilk röportajdan çok dert çekmiştim, bakalım bu kitaptan sonra neler olacak” dedi.

Kitapta “önemli diye addettikleri” konuları kullandıklarını ve tarihin bir kesitini yansıtmaya çalıştıklarını vurgulayan Denktaş, başta Gürkan’a, Rüstem Kitapevi ve katkı koyan herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Denktaş ve Gürkan kitap imzaladı.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2012, 22:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER