Kuzey Kıbrıs Dayanışma Derneği’nden taktir edilen davranış

Eroğlu: “Duyarlılığın kanıtı”

Kuzey Kıbrıs Dayanışma Derneği’nden taktir edilen davranış

 

*Londra’da faaliyet gösteren Kuzey Kıbrıs Dayanışma Derneği, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu himayelerinde Londra’da düzenlediği balodan elde edilen geliri, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ne bağışladı.

Londra’da faaliyet gösteren Kuzey Kıbrıs Dayanışma Derneği, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun eşi Meral Eroğlu himayelerinde Londra’da düzenlediği balodan elde edilen geliri, Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği’ne bağışladı. Meral Eroğlu ve Kuzey Kıbrıs Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Gazioğlu, 29 Ağustos 2012 tarihinde Ortopedik Özürlüler Derneği’ni ziyaret ederek, 15 Haziran’da Londra’da düzenlenen balodan elde edilen 18 bin 240 Sterlin tutarındaki çeki, Dernek Başkanı Orkun Bozkurt’a takdim etti.

Eroğlu: “Duyarlılığın kanıtı”

Meral Eroğlu ziyarette yaptığı konuşmada, derneğe bağışlanan paranın Londra’da yaşayan Kıbrıslı Türklerin duyarlılığının bir kanıtı olduğunu belirterek, balo için katkıda bulunan herkese teşekkür etti. Balonun ve elde edilen gelirin İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin ülkeleri ve ülke insanı için her zaman ellerinde geleni yapmaya hazır olduklarının bir göstergesi olduğunu belirten Eroğlu, İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin ülkelerine özlemlerinin hiç bitmediğini kaydetti. Bu tür organizasyonların daha da gelişebilmesi için tüm derneklerin bir araya gelerek, daha büyük etkinlikler yapabilmesi temennisinde bulunan Meral Eroğlu, sağladığı olanaktan ötürü Kuzey Kıbrıs Dayanışma Derneği’ne teşekkür ederek, dayanışmanın artmasını temenni etti.

Gazioğlu: “Aynı şeyleri hissediyoruz”

Kuzey Kıbrıs Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Gazioğlu da, Londra’da yaşayan Kıbrıslı Türklerin gönüllerinin ülkelerinde yana olduğunu belirterek, “Sizinle aynı şeyleri hissediyoruz” dedi.  Hem katkı sağlamak, hem de Kıbrıs Türk kültürünü yaşatmak amacıyla 15 Haziran’da gerçekleştirdikleri balodan 18 bin 240 sterlin gelir elde ettiklerini anlatan Gazioğlu, yaptıkları etkinliğin bir başlangıç olduğunu, bunun devamının geleceğini söyledi.Londra’da yaşanan gençlerin Kıbrıslı Türklerin kültürlerini devam ettirebilmeleri için devlet yetkililerinden yardım isteyen Gazioğlu, balodan elde edilen geliri Meral Eroğlu’na takdim etti.

Bozkurt: “Dostluk bağı ve işbirliği devam etsin”

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Orkun Bozkurt da konuşması öncesinde Meral Eroğlu’na çiçek takdim ederek, Eroğlu’nun anneleri olduğunu söyledi ve katkılarından ötürü teşekkür etti. Meral Eroğlu himayelerinde gerçekleştirilen baloya kendilerinin de katıldığını belirten Bozkurt, çok güzel bir balo olduğunu kaydetti. Bozkurt, kurulan dostluk bağı ve işbirliğinin devam etmesi temennisinde bulundu. Konuşmalar sonrasında Meral Eroğlu 18 bin 240 sterlin tutarındaki çeki Orkun Bozkurt’a takdim etti.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2012, 18:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER