Kaşif çalışmaları yerinde inceledi

Hamitköy – Haspolat arasındaki çift gidiş-geliş anayoluna bariyer takılıyor

Kaşif çalışmaları yerinde inceledi

Hamitköy- Haspolat arasındaki çift gidiş-geliş anayola bariyer takılıyor.

 

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Kaşif, bugün,  burada devam eden bariyer takılma çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Kâşif’e, incelemeler sırasında Karayolları Dairesi Müdürü Hasan Nihat Erduran ile ihaleyi kazanan şirket yetkilileri eşlik etti.

 

6 KİLOMETREYE 540 BİN TL

 

İncelemelerin ardından basına kısa bir açıklama yapan Ahmet Kaşif, Hamitköy- Haspolat güzergahtaki 6 kilometrelik yola bariyer konulması için 540 bin TL harcanacağını söyledi.

 

Kaşif, 3 aya yakın süredir söz konusu güzergahta bariyer çalışmalarının başlayabilmesi için çalışma yürüttüklerini ifade ederek, ihale sürecine anlattı.

 

Ahmet Kaşif, Trafik Birimlerinin Bayındırlık ve Ulaştırma ve Ulaştırma Bakanlığı’na bağlanacağının ifade edildiği günden itibaren insanların güvenli şekilde seyahat edebilmesi için bütçe olanakları çerçevesinde gerekli adımları atmaya başladıklarını söyledi.

 

GÜZELYURT ANAYOLUNDA DA ÇALIŞMA YAPILACAK

 

Hamitköy-Haspolat anayolundaki bariyer çalışmasının tamamlanmasının ardından Güzelyurt istikametine döneceklerini ifade eden Bakan Kaşif, o güzergahta yapılacak çalışmalar hakkında bilgi vererek, “Güzelyurt anayolunun ışıklandırılması için ihale hazırlıklarını yaptık, bütçe açıldı, kaynak bulup ihaleye çıkacağız” dedi.

 

“TEMENNİMİZ BUNDAN SONRA HİÇBİR KAZANIN OLMASIDIR”

 

Çalışmaların ardından diğer yolların da eksikliklerini gidereceklerini anlatan Kaşif, yeni yapılmakta olan yolların orta bölümlerinin bordürle değil, New Jersey tipi korkulukla yapılacağını vurguladı. Kaşif New Jersey konusunda bilgi verdi

 

Kaşif, “Temennimiz bundan sonra hiçbir kazanın olmasıdır” diyerek güvenli seyahatin önemine işaret ederek, sürücülerin trafik kurallarına uymasını istedi.

 

Trafikte alınacak tedbirlerin varlığına dikkat çeken Ahmet Kaşif, çalışmalara aciliyetler dikkate alınarak devam edileceğini söyledi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2014, 19:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER