KANAL SİM, KIBRIS RUM DEVLET TELEVİZYONUYLA İŞBİRLİĞİNE GİDİYOR

RIK’TE İKİ DİLLİ YAYINLANAN PROGRAMLAR, BİR GÜN SONRA KANAL SİM’DE YAYINLANACAK

     KANAL SİM, KIBRIS RUM DEVLET TELEVİZYONUYLA İŞBİRLİĞİNE GİDİYOR

Televizyon kanalı Kanal SİM, bu aydan itibaren Rum devlet televizyonu RIK’in iki dilli programlarını, yayınlandıktan bir gün sonra kendi kanalında yayınlayacağını açıkladı.

 

Kanal SİM ile RIK arasında şubat ayında varılan mutabakat çerçevesinde, adanın her iki tarafından kültürel, tarihi, sosyal içerikli çekimler ve sohbetlerin yer aldığı “BİZ-EMEİS” ile “Aynı Gökyüzü Altında” isimli programlar, 14 Eylül’den itibaren RIK-2 televizyonunda gösterildikten bir gün sonra Kanal SİM’de ekrana gelecek.

 

Kanal SİM’den yapılan açıklamaya göre, RIK-2’de hafta içi her gün saat 19.00’da dönüşümlü olarak yayınlanacak söz konusu 2 program, 15 Eylül Salı gününden itibaren her gün 18.00’de ve 24.00’te Kanal SİM’de yayınlanacak.

 

Kanal SİM Genel Yayın Yönetmeni Sami Özuslu, Kıbrıs’ta çözüm sürecine katkı koymak için herkesin yapacak bir şeyi bulunduğunu, özellikle medyanın toplumlar arası diyalogda son derece kritik bir misyona sahip olduğuna işaret ederek, RIK ile yapılan işbirliğinin sürece pozitif katkı koyacağına inanç belirtti.

 

RIK ve diğer Rum televizyon kanallarıyla işbirliğini geliştirmek istediklerini kaydeden Sami Özuslu, özellikle iki dilde ortak yayınlar yapabilmenin önemine değindi. Özuslu, RIK ile başlatılan işbirliğinin bir tür ‘güven yaratıcı önlem’ olduğuna inandıklarını belirterek, liderlerin sürdürdüğü müzakere sürecine katkı yapmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2015, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER