Güney Kıbrıs'ı karıştıran ilan

Güney İsyanlarda!

  Güney Kıbrıs'ı karıştıran ilan

Limasol’a bağlı “Amathundas” turistik bölgesindeki sahilde yer alan iki büyük panoda, KKTC’ye yönelik turistik tur reklamlarının yer alması Güney Kıbrıs'ı karıştırdı. Güney Kıbrıs'taki tepkiler KKTC gazetelerinde de yansıdı.

KKTC medyasına yansıyan haberlere göre, konuyu 'Kıbrıslı Rumlar işgal altındaki topraklara tur satıyor' başlığı ile sayfalarına taşıyan Rum Fileleftheros gazetesi, asılan bu turistik  tur reklamlarının Kıbrıslı Rumlar’ın tepkisine neden olduğunu yazdı.

Söz konusu reklamlarda, Apostolos Andreas Manastırı ve KKTC’de bulunan diğer önemli yerlere ilişkin fotoğrafların yer aldığını ayrıca çeşitli turların da ilan edildiğini yazan gazete bunların daha çok gerek Güney Kıbrıs’ta daimi kalan gerekse tatil için gelen Ruslara hitap ettiğini belirtti.

Habere göre, reklamlar konusunda gazeteyi arayan pek çok kişi, “her şekilde ekonomik kazanç elde etmek isteyen kişiler tarafından ahlaksız bir taktiğin söz konusu olduğundan” bahsetti.

Gazete, konunun kendileri tarafından “Ay.Tihonas” İhtiyar Meclisi’ne iletildiğini ancak olayı kabul edilemez olarak nitelendiren gerek muhtar gerekse sekreterin, konu hakkında bilgi sahibi olmadığını yazdı.

 

Kaynak: Hürriyet Gazetesi

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2013, 22:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER